Dziecko znalazło jajko niespodziankę z... metaamfetaminą. To nie pierwszy przypadek

Prawo autorskie: belchonock / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: belchonock / 123RF Zdjęcie Seryjne
Niestety, nie jest to marny dowcip. Na dodatek, opisywana sytuacja miała miejsce nie tak daleko od nas, w Irlandii.

Sześcioletni chłopiec, podczas zabawy z bratem na podwórku, znalazł porzucone jajko niespodziankę - czekoladowe jajko z zabawką w środku, uwielbiane przez wszystkie maluchy. Ku zdziwieniu sześciolatka, znaleziony smakołyk nie zawierał ani plastikowej figurki ani miniaturowego samochodzika.

Chłopiec ujrzał w środku woreczek z białym proszkiem.

Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Limavady, w Irlandii Północnej. Na szczęście braciom nie przyszło na myśl próbować zawartości jajka. Sześciolatek pokazał znalezione jajko tacie, który czym prędzej wezwał policję.

Inspektor Colin Shaw z policji udzielił brytyjskim mediom informacji: “Sądzimy, że w woreczku znalezionym wewnątrz Jajka Niespodzianki znajduje się metamfetamina”

Policjant pochwalił sześciolatka za jego rezolutną postawę i oddanie znalezionego jajka tacie.

Udzielił również komentarza:
“Ten incydent wzbudza w nas ogromy niepokój. Walka z narkomanią i handlarzami narkotyków jest naszym priorytetem i możliwość, że coś tak potencjalnie niebezpiecznego zostało porzucone w miejscu, gdzie z łatwością mogły to znaleźć dzieci, jest głęboko niepokojąca”.

Nie jest to pierwszy takiego typu incydent na Wyspach Brytyjskich.


Na początku tego roku znaleziono Jajka Niespodzianki z narkotykami w jednym z londyńskich pubów. Policja udostępniła również informacje, że część znalezionych jajek była schowana w śmietnikach w okolicach pubu. “Nielegalne” Jajka Niespodzianki odkryto również podczas przeszukiwania osób zmierzających do wspomnianego klubu.
Źródło: Evening Standard
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE