Napisała kredką świecową list do Google prosząc o urlop dla taty. Zobacz jaką otrzymała odpowiedź

Fot. Screen z Kindness Blog
Fot. Screen z Kindness Blog
Marzy Ci się trochę wolnego? Jak się okazuje, starania o urlop mogą być dziecinnie proste! Wcale nie potrzeba oficjalnych pism, wniosków i walki o zaklepanie najbardziej “chodliwych” wakacyjnych dat. Wystarczy krótki list napisany kredką świecową. W firmie Google zadziałało, może w Twoim miejscu pracy takie rozwiązanie też by się sprawdziło?

Wspomniany list do Google napisała pewna mała dziewczynka, córka jednego z pracowników firmy. Postanowiła ona załatwić tacie trochę wolnego i poprosiła o pewne zmiany w jego grafiku. Mała umieściła pod treścią listu wyjątkowe, podwójne post scriptum.

Oto treść jej korespondencji:

"Drogi Pracowniku Google,
Czy mógłbyś zapewnić aby tatuś, jak chodzi do pracy, dostał jeden dzień wolny. Mógłby na przykład dostać dzień wolny w środę. Bo tatuś zwykle dostaje tylko wolne w sobotę.
Katie
P.S. Dziś są jego urodziny!
P.S. No i wiesz jest lato!"


Może zadziałały niezwykle przekonujące argumenty w post scriptum, a może wystarczył już sam fakt, że list został napisany małą rączką przy użyciu świecowej kredki? Tego nie wiemy. W każdym razie na list pojawiła się odpowiedź. Od samego szefa taty Katie.
Daniel Shiplacoff, Senior Design Manager w firmie Google wystosował w odpowiedzi bardzo formalne i rzeczowe pismo. Docenił on w nim pracę taty Katie pisząc, że jej tata projektuje dla Google piękne i wyjątkowe grafiki, które podziwia cały świat. Najważniejsza treść została jednak zawarta w drugim akapicie listu:


“Z okazji jego urodzin oraz biorąc pod uwagę jak ważne są wolne środy w trakcie lata, przyznajemy mu urlop na cały pierwszy tydzień lipca”

Rzecznik Google potwierdził, że to nie bajka, a oficjalne oświadczenie.

Oby dziecięce marzenia spełniały się jak najczęściej, tak jak w historii Katie i jej taty.


Żródło: Kindness Blog

Może cię zainteresować także: Po co mamie elastyczna praca?


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE