Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki odeszły od łóżek małych pacjentów

Fot. [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_%E2%80%9EPomnik_%E2%80%93_Centrum_Zdrowia_Dziecka%E2%80%9D]Wikipedia[/url]
Fot. Wikipedia
Według ustalonych wcześniej grafików pielęgniarki pracują tylko na tych oddziałach, na których może dojść do bezpośredniego zagrożenia życia małych pacjentów. Na innych oddziałach przebywają jedna oddziałowa i jedna pielęgniarka. Pozostałe rozpoczęły strajk.

Przyczyną strajku jest brak porozumienia w kwestii podwyżek płacowych zgodnych z obietnicą rządu Ewy Kopacz. Chodzi o kwotę 400 złotych, do tej pory podwyżkę otrzymała jedynie część pielęgniarek.

Oddziały, które pracują według ustalonego wcześniej grafiku to Blok Operacyjny, Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. To tam istnieje największe bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjentów. „Staramy się zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom. Część z nich została odesłana do innych placówek, ci którzy mogli, zostali wypisani. Staramy się zwiększyć liczbę lekarzy na oddziałach” – powiedziała Katarzyna Gardzińska, rzecznik prasowy Centrum Zdrowia Dziecka w rozmowie z TVP Info.
Odpowiedzialny za strajk Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych deklaruje pełną gotowość do podjęcia rozmów w sprawie postulowanych zmian płacowych.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce, uważany jest za najnowocześniejszą tego typu placówkę w kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE