"Kierunek Polska". Lektura obowiązkowa dla każdego młodego podróżnika

Prawo autorskie: altanaka / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: altanaka / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nieuchronnie zbliżają się wakacje, czyli czas mniejszych i większych wypraw. Jest to też dobry moment do zaszczepienia w dzieciach podróżniczej pasji. Okazuje się, że do przeżycia niesamowitych przygód wcale nie są potrzebne dalekie i kosztowne wycieczki, wystarczy dobry pomysł i wiedza o tym, gdzie warto się wybrać. Wszystkie te informacje znajdziecie w serii książek „Kierunek Polska”.

Serię „Kierunek Polska” rozpoczyna przewodnik po najciekawszych, najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego kraju. Został on napisany przez Korynę i Adama Dylewskich i polecany jest przez podróżnika Marka Kamińskiego. We wstępie książki zwraca się on do małych podróżników:
Marek Kamiński

Moje dalekie i długie wyprawy zaczęły się od bliskich i krótkich wycieczek. I wcale nie skończyły się na biegunie Ziemi. Wciąż trwają, bo poznawanie świata nigdy się nie kończy.

I ty nie od razu wybierzesz się na biegun, przemierzysz pustynię czy wdrapiesz się na Mount Everest. Ale swoją Wielką Przygodę możesz przeżyć, zdobywając polski biegun zimna w Górach Izerskich czy pod Suwałkami, wędrując przez Pustynię Błędowską czy ruchome wydmy w okolicach Łeby albo w końcu wchodząc na Rysy lub na Baranią Górę.

Trzeba przyznać, że książka „Kierunek Polska” jest propozycją nadzwyczaj atrakcyjną. Pięknie wydana, pełna kolorowych map, grafik i zdjęć, nie dość, że zawiera mnóstwo cennych informacji, to jeszcze najzwyczajniej cieszy oko. Jest to szczególnie ważne w przypadku książek skierowanych do dzieci, które jak powszechnie wiadomo, chętniej sięgają po bogato ilustrowane pozycje.

Oprócz tego, że książka ładnie się prezentuje, zawiera też mnóstwo ciekawych informacji dotyczących naszego kraju. Muszę przyznać, że nie miałam pojęcia o co najmniej połowie z opisanych miejsc, atrakcji czy tradycji! Lektura, zdecydowanie zachęca do podróżowania i odkrywania uroków Polski.

Kierunek? Polska!
Na początku książki znajdziemy mapę z podziałem na województwa. Nie są one jednak opisane w standardowy, nudny i pełen statystyk sposób. Każde z nich skrywa jakąś tajemnicę, która z pewnością przyciągnie uwagę małego podróżnika. Następnie poznajemy coś, co mali i duzi lubią najbardziej, czyli rekordy! Co w Polsce jest najdłuższe, co najwyższe, najszersze, najgłębsze? Nie myślcie, że wam zdradzę! Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w właśnie w „Kierunku Polska”!


Interesują was zamki, twierdze, fortyfikacje i cuda techniki? A może wolicie odkrywać miejscową florę i faunę? Zwolennicy zarówno pierwszej, jak i drugiej opcji znajdą coś dla siebie! Przedstawiona w książce Polska, jawi się jako pełna niesamowitych miejsc i niespodzianek. Co ważne, autorzy nie poprzestają na przedstawieniu nam najbardziej znanych atrakcji turystycznych, ale szukają głębiej i dalej, pomagając nam odkryć miejsca, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

Literacka podróż po Polsce nie ogranicza się jedynie do miejsc. Poznajemy też bajki i legendy (słyszeliście o Juracie, Złotej Kaczce lub śpiących rycerzach?), tradycję ludową i regionalne przysmaki. Uwaga! Nie polecam czytać tego rozdziału głodnym. Zamieszczone w książce fotografie i opisy, przyprawią o zawrót głowy niejednego łasucha.

Autorzy książki nie zapomnieli też o tym, że mali odkrywcy, w przerwach między zwiedzaniem i poszukiwaniami tajemniczych miejsc, lubią też dobrze się zabawić. Zestawienie największych polskich parków rozrywki pomoże zaplanować bogatą w różnorodne atrakcje podróż.

Wszyscy odkrywcy wiedzą o tym, że jedną z największych przyjemności podróżników jest zbieranie pamiątek. Pieczątki, bilety, wpisy, naklejki… na wszystkie te zdobycze powinno znaleźć się godne miejsce. Do książki „Kierunek Polska” dołączony jest specjalny „Paszport młodego podróżnika”, który daje możliwość zebrania wszystkich, zdobytych podczas wojaży fantów w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu.
Dzielenie się opowieściami z podróży, będzie od tej pory dużo łatwiejsze i bardziej ekscytujące!

Niezbędnik wszystkich podróżników
„Kierunek Polska” jest niezbędną pozycją dla każdego, kto chciałby poznać uroki naszego kraju. Zebrane w niej informacje pomogą wam odkryć miejsca, o których istnieniu nie mieliście pojęcia oraz lepiej poznać polską tradycję, kulturę i geografię. Wiedza ta podana jest niezwykle atrakcyjnie, zdjęcia oraz ilustracje sprawiają, że ma się ochotę jeszcze dziś spakować plecak i ruszyć w podróż po naszej Ojczyźnie!

Warto wspomnieć, że w serii „Kierunek Polska” oprócz kolejnych książek pozwalających odkryć uroki poszczególnych rejonów Polski, wydana zostanie też gra, która pozwoli lepiej poznać i utrwalić zdobyte wiadomości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE