"Ciąża nauczyła mnie tak wiele". Spodziewający się dziecka mężczyzna wzrusza do łez

Fot. screen z Facebooka / Josh Streeter
Fot. screen z Facebooka / Josh Streeter
Czym dla mężczyzny jest ciąża partnerki? Chociaż to nie on nosi w sobie rozwijający się płód, uczestniczy w tym ważnym doświadczeniu. Oczywiście każdy facet przechodzi to na swój własny niepowtarzalny sposób. A to spojrzenie na ciążę męskimi oczami zachwyca i wzrusza.

Josh Streeter zamieścił na Facebooku bardzo nietypowe zdjęcie. Jego narzeczona klęczy nad sedesem, a on podtrzymuje jej włosy, by się nie ubrudziły. Tak, to ciąża. O tym jest ten nietypowy post.

Ciąża nauczyła mnie tak wielu rzeczy, o których dotąd sądziłem, że już je znam. Przyniosła ze sobą frustrację, nerwy, miłość, cierpliwość i szacunek” – pisze Josh. I wyraża wielki podziw dla swojej partnerki, która urodzi ich wspólne dziecko.
Josh Streeter
wpis z Facebooka

„Teraz wiem, czym jest ciąża. To ogromny wysiłek, ale też wielka radość. Ciąża dosłownie zawładnęła moją narzeczoną, przejęła jej ciało. Przyniosła jej stres, bóle, mdłości trwające przez cały dzień. Moja narzeczona stała się tak delikatna i emocjonalna. I ciąża dała jej przekonanie, że jeśli czuje, że chce płakać, smucić się, złościć lub śmiać ot tak, nagle – to to jest w porządku. Ona teraz jest królową. W swoim ciele tworzy nowe życie i właśnie to jest dla mnie tak interesujące i wspaniałe.”

Czy nie tego właśnie potrzeba kobiecie, która jest w ciąży? Zrozumienia i akceptacji tego, co się dzieje z nią i jej ciałem? „Ona przybiera na wadze i myśli, że to odejmuje jej atrakcyjności. A prawda jest taka, że teraz jest jeszcze piękniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.” – pisze Josh.
Josh Streeter
wpis z Facebooka

„Nauczyłem się tak wiele na temat tego, przez co wy, kobiety przechodzicie. Szanuję was i popieram. Teraz patrzę na ciążę zupełnie inaczej, niż kiedyś. To najlepsza szkoła, jaką może dostać każdy mężczyzna.”

Wejście w rolę ojca nie jest łatwe. Można czuć się zdezorientowanym, zdenerwowanym, bezsilnym. Zapewne Josh Streeter doświadczy każdej z tych emocji. Coś nam mówi jednak, że świetnie się sprawdzi zarówno w roli ojca, jak i partnera swojej narzeczonej.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE