Dobra zabawka dla dziecka to wyzwanie. Jesteś pewna, że twój maluch bawi się tym, czym powinien?

Prawo autorskie: dasha11 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: dasha11 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Staram się nie kupować mojemu dziecku chorej ilości zabawę – z prostej przyczyny. Nie mam ich gdzie trzymać! Ale jeśli już się na coś decyduję staram się, by dana rzecz miała jak najwięcej zalet. Zalet, czyli czego? Powinna być edukacyjna, kolorowa i jak najmniej pstrokata. To moje kryteria.

Wczoraj trafiłam na ciekawy wpis jednej z mam-blogerek. Wpis, z którym zgadzam się w stu procentach i dlatego zdecydowałam się go przytoczyć i streścić. Otóż pani Magdalena pisze o tym, jak duży wpływ na dzieci mają zabawki i jak wpływają na ich rozwój. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice, kupując daną zabawkę, powinni przewidywać jaki wpływ będzie ona miała dla swojej pociechy.
Pani Magdalena tytułuje swój wpis –pytaniem, czy jesteś świadomym i mądrym rodzicem. Jak odpowiedzieć sobie na to pytanie? Chociażby decydując się na odpowiedni wybór zabawek.

EKOLOGICZNE
Czyli wykonane z największą starannością z jak najlepszych produktów. Najlepiej z drewna, wełny lub bawełny. Jeśli malowane, to nietoksycznymi farbami.
EDUKACYJNE
Czyli zabawki, które bawią i uczą. Dziecko trenuje cierpliwość, spostrzegawczość, logiczne myślenie, poznaje świat wszystkimi zmysłami. One wpływają na rozwój malucha już od pierwszych miesięcy jego życia.
KREATYWNE
Czyli te, które pobudzają dziecięcą ciekawość i kreatywne myślenie. To wszystkie te, w których można coś przesunąć, zmienić, uporządkować lub skonstruować od podstaw. To również te, które możemy zrobić same!!! Dzieci dzięki takim zabawkom odkrywają swoje talenty, ćwiczą paluszki i wytężają umysł.

Najważniejsze jednak jak dla mnie – to zakup z głową. I bez przesady.
Dziękuję Pani Magdaleno za to podsumowanie!

Źródło: mikoko.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE