"Nie mogę się doczekać aż dorosnę. I żeby nigdy moja niewinność nie była bita i kopana". Kampania, która łamie serce

Fot. screen z YouTube
Fot. screen z YouTube
Wiele mówi się i pisze na temat przemocy, a zwłaszcza tej dotyczącej najmłodszych. Dzieci, które jej doświadczają, cierpią fizycznie i psychicznie. Żyją w ciągłym strachu i poczuciu zagrożenia. Najczęściej ukrywają prawdę i chronią swoich oprawców. Czasem boją się zemsty, czasem zwyczajnie się wstydzą.

Dzieci, które doświadczają przemocy często nie wiedzą i nie widzą, że można inaczej, że istnieją inne, lepsze modele zachowań. Dziś chcemy wam przypomnieć kampanię, której bohaterem jest maltretowany chłopiec. Wstrząsający film od kilku dni ponownie cieszy się w sieci dużą popularnością. I dobrze, bo zwraca uwagę na bardzo ważny problem.
„Nie mogę doczekać się aż dorosnę. I będę mieć prawo być szczęśliwym. Być bezpiecznym. Czuć się kochanym i być wysłuchanym. Nigdy przenigdy już nie trząść się ze strachu. I żeby nigdy więcej moja niewinność nie była bita i kopana. Będę walczył o prawa takich dzieci jak ja, które nie mają dzieciństwa” – mówi bohater filmu, kilkuletni chłopiec, który gdy wypowiada te słowa jest bity i poniżany.

Gdy po raz kolejny siada naprzeciw kamery, widzimy jego pobitą twarz i słyszymy ten przerażający spokój i smutek w głosie, gdy mówi: „ Nie mogę doczekać się aż dorosnę”.

Zobaczcie koniecznie:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE