Nie możesz schudnąć, zacząć się ruszać, zmienić pracy? Pewnie, że nie możesz, bo nie robisz TEGO

Prawo autorskie: gregorylee / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: gregorylee / 123RF Zdjęcie Seryjne
Każdy z nas chciałby coś w swoim życiu ulepszyć, coś zmienić, poprawić… Nie mówię o radykalnych zmianach, ale o tych drobiazgach, na które zawsze brakuje czasu i które wieczorami dopadają nas wyrzutami sumienia. Kolejny dzień i kolejna mała klęska do kolekcji. Czas ucieka, a my jakoś nie potrafimy wziąć się w garść i zacząć działać.

Mistrzowie oszustwa
Nie jest to przyjemna informacja, ale musisz to wiedzieć. Jest taka osoba w twoim życiu, która mimo tego, że jest ci bliska, nieustannie cię oszukuje i sabotuje twoje marzenia. Spokojnie, nie musisz wysyłać sms’a na żaden podejrzany numer ani prowadzić rozległego śledztwa wśród rodziny, żeby dowiedzieć się kim ona jest. To ty sam.

Mamy tendencję do usprawiedliwiania swoich, nie do końca godnych pochwały, zachowań. Umiemy mistrzowsko oszukiwać się, że przecież cały czas dążymy do osiągnięcia naszych marzeń, mamy tylko chwilową przerwę. Czasem ze strachu świadomie utrudniamy sobie życie, odwlekamy działanie i udajemy, że wszystko jest tak jak powinno być.

Gówno prawda. Nie jest.

Pomyśl o tym co zrobiłaś dzisiaj, wczoraj, w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca, żeby być bliżej swoich marzeń. Czy to wszystko na co cię stać? Podejrzewam, że mogłaś zrobić dużo więcej, tylko niczym ciężarki u stóp, trzymają cię twoje złe nawyki. Nie jestem święta, sama mam ich mnóstwo.


Jak ci minął dzień?
Żeby pójść naprzód nie wystarczy powiesić sobie nad łóżkiem motywacyjnego cytatu, nie wystarczy kupić płyt z treningami albo połowy asortymentu sklepu ze zdrową żywnością. Pracę nad wyplewieniem złych nawyków zaczyna się od absolutnych podstaw, więc znajdź chwilę dla siebie, usiądź wygodnie i zastanów się nad tym jak minął ci wczorajszy dzień.

Przeanalizuj go sobie w głowie, przypomnij co robiłaś, wypisz to na kartce i kolorem zielonym zakreśl wszystkie czynności, które pasują do planu dnia osoby, którą chciałabyś się stać. Zastanów się nad tym, gdzie znalazłabyś się w swoim życiu za rok, jeśli każdego dnia robiłabyś tylko to, co wczoraj?

Dzień idealny
Zanim niesiona falą emocji i zapału, zaprojektujesz swoje idealne życie, zastanów się nad tym jak powinien wyglądać twój idealny dzień. Idealny dla ciebie, bo nikt inny lepiej niż ty nie wie, co jest dla ciebie najlepsze. Twoja dobra ma tyle samo godzin, co doba ludzi, których sukcesy podziwiasz. To bardzo sprawiedliwy układ!

Prawdopodobnie 8 godzin dziennie spędzasz w pracy, 7-8 miło byłoby przeznaczyć na sen, zostaje ci więc 8, które możesz dowolnie zagospodarować. To naprawdę sporo czasu! Ćwiczenia, medytacja, gotowanie, zabawa z dziećmi (zaangażowana, bez zaglądania do telefonu), czas przeznaczony tylko dla partnera, czas przeznaczony na hobby…

Nagle okazuje się, że część działań, na które wciąż „nie mamy czasu” nie zajmie nam więcej niż godzinę! Dalej nie wiecie skąd go wziąć? Podpowiem tylko, że przeciętny polski internauta spędza w Internecie od 3 do 5 godzin dziennie, a 4,5 godziny przed telewizorem (jeden serial, jeden film, wiadomości).
Dobre cele
Wiesz co jest sekretem osiągnięcia sukcesu? Dobry cel. Ja wiem, że uprawianie sportu, napisanie książki, zdrowe odżywianie, spędzanie większej ilości czasu z dzieckiem wydaje się być samo w sobie dobrym celem, ale jednak nie o to w tym wszystkim chodzi.

Cel, który chcesz osiągnąć powinien być konkretny, określony w czasie i napędzany twoją wewnętrzną motywacją (a nie kąśliwą uwagą partnera czy sąsiadki). Dobre cele same wyznaczają ci kolejne kroki do ich osiągnięcia. Łatwiej jest je od siebie wyegzekwować.

Nie będzie łatwo
Przygotuj się na to, że nie będzie łatwo. Nie roztaczaj nad sobą wizji świetlanej przyszłości, w której wszystko układa się po twojej myśli. Na drodze do osiągnięcia celu stanie ci na drodze mnóstwo przeciwności losu: przeziębisz się, przeziębi się twoje dziecko, pokłócisz się z szefową, dostaniesz dodatkowe zadania, zepsuje ci się samochód, zdenerwuje cię partner, dostaniesz zaproszenie na imprezę, prześpisz połowę dnia, któregoś dnia będziesz miała naprawdę paskudny humor… Od razu pomyśl, co wtedy zrobisz, jak poradzisz sobie z przeciwnościami. Nie daj się im zaskoczyć, sama się zaskocz, swoim uporem, siłą, odwagą, motywacją.

Masz w sobie to wszystko.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE