Chłopiec zjada resztki ze śmietnika. Co robią ludzie? Eksperyment obnaża ciemną stronę naszej natury

Fot. Screen z Facebooka [url=https://www.facebook.com/NZPoliceRecruitment/?ref=nf&__mref=message_bubble]NZ Police Recruitment[/url]
Fot. Screen z Facebooka NZ Police Recruitment
Policja w Nowej Zelandii przeprowadziła dość szokujący eksperyment społeczny. W godzinach szczytu na zatłoczoną ulicę wychodzi mały, brudny i zaniedbany chłopiec, który zaczyna wyjadać resztki jedzenia z koszy na śmieci. Reakcja przechodniów jest przerażająca.


Ludzie zdają się nie zauważać chłopca. Przechodzą obok niego obojętnie. Najbardziej szokujący jest chyba komentarz pod postem z zamieszczonym na Facebooku filmikiem. Twórcy filmu #icareenough informują w nim, że chłopiec to tylko aktor i że podczas trwającego 35 nagrania dziecko minęło ponad 500 osób. Tylko 7 z nich zareagowało.
Hungry boy - heroes

35 mins of filming, around 500 people had a chance to see the hungry boy and only a few people helped. In the original video we focused on one incredible group who cared. Now it's time to acknowledge a few others who did the same. #icareenough

Opublikowany przez NZ Police Recruitment na 22 marca 2016
Film został zrealizowany „Do you care enough… to be a cop?” czyli „Czy przejmujesz się wystarczająco, by… być policjantem?”. Jego autorem jest agencja zajmująca się rekrutowaniem nowych policjantów. W informacji przekazanej mediom wyjaśniają, że film miał za zadanie wzbudzić empatię i „wyłapać” osoby, które chciałyby zaangażować się w poprawę sytuacji społecznej najbiedniejszych poprzez pracę w policji. Głównym mottem filmu jest zdanie "Jeśli mówisz, że zatrzymałbyś się - być może jesteś typem człowieka, którego potrzebujemy".

Źródło: New Zeland Police
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć