Jeden twój gest może uczynić cuda. Spraw, żeby OBCY miał lepsze święta

Fot. Screen z Facebooka
Fot. Screen z Facebooka

Przyszło nam żyć w bardzo szybkich czasach. Zbyt szybkich. Moja Mama zawsze prosiła: zwolnijcie, nie spieszcie się tak bardzo, nie możecie tak gnać. A potem zachorowała i zmarła. Trudno uwierzyć, że to już ponad dwa lata temu, czuję się tak, jakby to było wczoraj.

Czas ucieka, błyskawicznie mijają godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata. Okres przed Wielkanocą to najlepszy czas, żeby zwolnić. Tak, właśnie zwolnić. Oderwać się, przynajmniej na chwilę od bieżączki,od pracy, od szkoły naszych dzieci, od codziennych problemów. Pomyśleć o innych. Wykonać telefon, który tak odwlekamy, spotkać się z kimś dawno niewidzianym. Pomyśleć o rodzicach. Poświęcić im trochę więcej czasu niż zwykle. Posiedzieć z nimi, cierpliwie ich wysłuchać, odpowiedzieć po raz tysięczny na pytanie, co u nas słychać, zażartować, potrzymać za rękę. Zastanówcie się, ile jeszcze czasu wam zostało. Ile świąt spędzicie jeszcze razem z nimi?

Ale warto też pomyśleć o ludziach starszych, którzy są dziś sami. Dla których święta to najsmutniejszy okres w roku, bo to wtedy samotność odczuwa się najbardziej i to wtedy przywoływane są wspomnienia o tych, których już nie ma. A przecież święta to taki czas, kiedy nikt nie powinien być sam.


Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, które przeciwdziała marginalizacji osób starszych, ufundowało piękną akcję wielkanocną "Ufunduj śniadanie wielkanocne dla samotnej osoby". Wybierasz cel, wpłacasz dowolną kwotę, dzięki czemu jakiś samotny starszy pan, albo samotna starsza pani, dostaną od stowarzyszenia zaproszenie na śniadanie wielkanocne. Zajmie wam to tylko kilka minuty, a zrobicie coś dobrego. Yuri Drabent napisał na facebooku, że to najlepiej wydane ostatnio 40 zł.

najlepiej wydane 40zł w ostatnich dniach - podaj dalej! :)

Opublikowany przez Yuri Drabent na 21 marca 2016
A jak już zrobicie ten przelew, to podajcie dalej. Może dzięki wam ktoś będzie miał trochę lepsze święta. Więcej informacji na Mali Bracia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...