Dwóch chłopców porzuconych w kościołach. Policja szuka opiekunów dzieci

W ciągu ostatnich dwóch dni na Śląsku w kościołach znaleziono aż dwójkę porzuconych małych chłopców. Pierwszy przypadek miał miejsce w Katowicach, drugi w Sosnowcu.

We wtorek 16 marca br. w jednym z kościołów w Sosnowcu znaleziono niemowlę płci męskiej, w wieku około sześciu miesięcy. - Chłopiec był zadbany, owinięty w kołderkę, miał butelkę mleka i karteczkę z prośbą o to, żeby się nim zaopiekować - powiedziałaAleksandra Nowara, rzeczniczka Komendy Głównej Policji w Katowicach.

Dziecko zostało zabrane przez policję i przewiezione do szpitala. Obecnie trwają prace nad ustaleniem tożsamości rodziców lub opiekunów dziecka. - Chcemy sprawdzić, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa - wyjaśnia Aleksandra Nowara.

Drugiego chłopca, w wieku około półtora roku do dwóch lat, znaleziono w Katowicach w środę, 17 marca. Dziecko nie potrafi powiedzieć jak się nazywa, ani co zaszło. Jedyne słowo jakie powtarza, to "mama". Również w tym przypadku dziecko było zadbane.

Tutaj jednak istnieje prawdopodobieństwo, że jest świadek, który widział matkę dziecka. Kiedy kobieta wychodziła z kościoła, zaczepiła ją inna kobieta i spytała czy ta wie, że w środku znajduje się porzucone dziecko. Ta zawróciła by zająć się chłopcem, druga kobieta zadeklarowała, że zdzwoni po policję. Po chwili kobiety, która czekała przed kościołem, już nie było (wbrew swojej deklaracji, nie wezwała policji). Przypuszcza się, że była to matka dziecka. - Prosimy o kontakt osoby, które mają informacje na temat rodziny dziecka - apeluje Aleksandra Nowara.

- W obu przypadkach dzieci są zadbane, nie ma śldów tego, że mogło dojść do znęcania się. - mówi rzeczniczka komendy policji. Starszy chłopiec trafił pod opiekę rodziny zastępczej, młodszy przebywa w szpitalu.

Na razie nie ustalono jeszcze, czy obie sprawy mają ze sobą związek, czy też ich podobieństwo, zbieżność w czasie i wystąpienie w tym samym regionie jest zbiegiem okoliczności.

Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE