Znany piłkarz wytatuował sobie na ciele imiona obcych ludzi. W tym filmie tłumaczy dlaczego

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
14 lutego 2015 r., Francja, na paryski stadion Parc des Princes wychodzi wszystkim znany piłkarz Zlatan Ibrahimović. Jego drużyna, Paris Saint-Germain ma zagrać mecz przeciwko Caen. Dla Zlatana jest to jedna z najważniejszych gier w jego życiu, ma bowiem do przekazania bardzo ważny komunikat.


Imiona, których nikt nie zna
W połowie meczu, piłkarz zdejmuje koszulkę. Na ciele ma wytatuowane 50 imion. Później, w filmie wyprodukowanym przez Światowy Program Żywnościowy, mówi:
Zlatan Ibrahimović

Mam na imię Zlatan Ibrahimović, gdziekolwiek się nie pojawię, ludzie mnie rozpoznają, wołają do mnie po imieniu, dopingują mnie. Są jednak imiona, których nikt nie dopinguje… Carmen, Rahma, Antoine, Lida, Chheuy, Mariko. Gdybym mógł, chciałbym napisać każde z tych imion na moim ciele, ale to aż 805 milionów ludzi, którzy cierpią w dzisiejszym świecie z powodu głodu. Zbyt wielu z nich to dzieci, których dotyka wojna, skrajne ubóstwo i klęski żywiołowe.

Kampania, w której bierze udział piłkarz ma na celu zwiększyć świadomość ludzi dotyczącą problemu głodu na świecie. Jest ona realizowana przez Światowy Program Żywnościowy ONZ. Jest to największa organizacja humanitarna świata powołana do zwalczania globalnego głodu. W nagłych przypadkach dostarcza ona jedzenie tam, gdzie jest ono potrzebne do ratowania życia ofiar wojny, konfliktów cywilnych i klęsk żywiołowych.
# 805millionpeople
W dalszej części filmu, Zlatan mówi:
Zlatan Ibrahimović

Ja mam kibiców na całym świecie. Od dzisiaj chciałbym, że wsparcie które od nich otrzymuję, dostali ludzie, którzy naprawdę go potrzebują. Kiedy usłyszysz moje imię, pomyśl i ich imionach, zawsze kiedy mnie zobaczysz, zobacz ich.

Na stronie kampanii: wfp.org/805millionnames można zobaczyć zdjęcia i poznać historie osób, których imiona znalazły się na ciele piłkarza. Są to zarówno dzieci, jak i osoby starsze.
Materiały związane z akcją sygnuje też hasztag: # 805millionpeople

Trzeba przyznać, że gest na który zdecydował się Zlatan Ibrahimović jest naprawdę wielki, a liczba osób, które potrzebują pomocy, przerażająca. Dobrze, że powstają kampanie, które przypominają nam o tym problemie i motywują, by pomóc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć