25 postanowień, które na pewno złamiesz, kiedy zostaniesz rodzicem. Poznajcie rodzicielskie grzeszki

Fot. Flickr /[url=https://www.flickr.com/photos/donnieray/15797777191/] Donnie Ray Jones[/url]/ [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC BY[/url]
Fot. Flickr / Donnie Ray Jones/ CC BY
Zazwyczaj, zanim zostaniemy rodzicami, mamy pełno wyobrażeń i postanowień związanych z wychowywaniem dziecka. Z oburzeniem patrzymy na matki ulegające wrzeszczącym z supermarkecie maluchom, czy pozwalające im godzinami oglądać bajki w telewizji. Z naszych ust wymyka się wtedy słynne: „Kiedy ja będę rodzicem, nigdy…”. Nie wiemy jeszcze, że te słowa to zapowiedź niechybnej porażki…

Portal dla rodziców Parents.com poprosił swoich czytelników o przyznanie się do swoich największych wychowawczych porażek. Powstała z tego cała, zabawna, lista złamanych rodzicielskich postanowień. Opieka nad dzieckiem nie jest łatwym kawałkiem chleba, okazuje się że w pewnym momencie (prawie) wszystkie chwyty stają się dozwolone, byle tylko zaznać odrobiny spokoju. Zobaczcie, do czego przyznali się rodzice!

Zasady związane z jedzeniem
1. „Córka miała nie jeść słodyczy, dopóki nie pójdzie do szkoły. Uległam już w jej pierwsze urodziny, kiedy zachwyciła się tortem”
2. „Pozwalanie dzieciom na jedzenie w supermarkecie. Doprowadzało mnie to do szału, do czasu aż miałam w koszyku na zakupy dwójkę własnych, głodnych dzieci. Otworzyłam wtedy paczkę chrupków i pozwoliłam im jeść, zakupy okazały się być o niebo łatwiejsze.”
3. „Zawsze mówiłam, że moje dzieci nie będą jadły frytek. Cha, cha, cha… to było szalone założenie”
4. „Zarzekałam się, że moje dzieci nigdy nie będą jadły w McDonaldsie ani w innym fast foodzie. Ups…”

Zasady związane z czasem spędzanym przed ekranem
5. „Myślałam, że moje dzieci nie będą nawet wiedziały, co oznacza czas przed ekranem. Byłam całkiem zabawna.”
6. „Mała miała nie oglądać telewizji zanim nie skończy dwóch lat. Kiedy miała roczek, nauczyłam się, że to jedyny sposób, żeby znaleźć dla siebie 5 minut wytchnienia.”
7. „Żadnego dawania dziecku komórki, żeby go zająć. Tak, teraz to jedyna rzecz, która pozwala mi spokojnie zmienić mu pieluchę…”
8. „Żadnych technologii przed skończeniem 5 roku życia. Tymczasem, kiedy miała 2 latka, potrafiła już odblokować mój telefon i włączyć swoją ulubioną aplikację. Teraz, kiedy ma 7 lepiej radzi sobie z komputerem niż ja”


Zasady związane ze wspólnym spaniem, smoczkiem i butelką
9. „Spanie z dzieckiem w jednym łóżku. Mówiłam, że przenigdy tego nie zrobię! Okazało się, że to jedyny sposób, żeby mój noworodek przespał więcej niż godzinę na raz. Przecież też potrzebuję odpoczynku…”
10. „Pozwalanie dzieciom na spanie w naszym łóżku. Obróciło się to przeciw nam, kiedy nasza czterolatka oznajmiła, że łóżko jest jej i to ona pozwala nam w nim spać.”
11. „Przysięgałam, że nie będę karmiła dzieci butelką. Trzy zdrowe, karmione butelką dzieci później, jestem wdzięczna, że mogłam dzielić ten obowiązek z mężem i dziećmi.”
12. „Używanie smoczka. W końcu stwierdziłam, że mam to w nosie czy córka będzie ssała go aż do dnia ślubu. W tym momencie obie jesteśmy od niego uzależnione.”

Zasady związane z perfekcyjnym wychowaniem
13. „Przysięgałam, że moje dzieci będą umiały zachowywać się w restauracji. Prawda jest taka, że nie są niegrzeczne, jednak bywają głośne, bujają się na krzesełkach i bawią się zastawą. Wiem, że im to przejdzie, ale czasami patrzę na to z zewnątrz i widzę, że moje dzieci wyglądają jakby były szalone. Prawda jest taka, że dopóki nie masz dzieci, nie rozumiesz tego, że to właśnie jest ich normalne zachowanie.”

Zasady związane z byciem rodzicem
14. „Miałam nigdy nie odpowiadać dzieciom, żeby coś zrobiły bo ja tak mówię. Pierwszy raz użyłam tego argumentu, kiedy córka skończyła roczek.”
15. „Kupowanie ubrań z bohaterami z bajek. Tak, teraz cała szafa wypełniona jest superbohaterami…”
16. „Miałam nigdy nie pozwolić mojej córce na fascynację kolorem różowym i księżniczkami. Teraz mam w domu czterolatkę, która kocha róż i ma wszystkie zabawki, pościele i ubrania z księżniczkami Disneya.”
17. „Chciałam nie karmić piersią przy ludziach i nie obnażać przed nikim piersi. Teraz wiem, jaka to bzdura! Karmię piersią wszędzie, no najważniejsze jest dla mnie to żeby mój syn był szczęśliwy i najedzony.”
18. „Miałam nigdy nie krzyczeć, ale czasami łapię się na tym, że właściwie to już wrzeszczę. Nikt nie jest doskonały.”
19. „Obiecywałam sobie, że będąc mamą będę znajdowała czas dla siebie i dalej wychodziła z przyjaciółmi. Nikt nie zrozumie, jakie to trudne, dopóki sam nie będzie miał dzieci. To luksus, którego udaje mi się zaznać raz na sto lat!”
20. „Przysięgałam, że nie będę przekupywać swoich dzieci. Yhm… przynajmniej do czasu aż zaczęły chodzić i mówić.”
21. „Miałam nie być jedną z tych mam, które chodzą cały dzień w pidżamie i nie czeszą włosów. Czy naprawdę wszystkie inne matki mają czas na te rzeczy? Okazuje się, że ja nie mam.”
22. „Nie być jak moja mama i nie mówić rzeczy, które ona mówiła.”
23. „Nie trzymać zabawek w salonie. Mój mąż cały czas mi to wypomina.”
24. „Nie kłamać.”
25. „Nie rozmawiać o kupach.”

Źródło: parents.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE