IKEA apeluje o zwrot niebezpiecznej zabawki! Sprawdź, czy masz ją w domu

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/dahlstroms/4406947248/]Håkan Dahlström[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC BY[/url]
Fot. Flickr / Håkan Dahlström / CC BY
Uwaga!

Szwedzka sieć sklepów IKEA po raz kolejny ostrzega przed swoimi zabawkami. Tym razem, chodzi o pałeczki do perkusji oraz bębenek z serii LATTJO. W znajdującym się na stronie IKEII oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów komunikacie możemy przeczytać, że usterka polega na odkręcaniu się lub poluzowaniu gumowej nakładki pałeczek.
komunikat na stronie IKEII

Akcja ma charakter zapobiegawczy i została podjęta po otrzymaniu 6 zgłoszeń od pracowników sklepów IKEA ostrzegających o usterce polegającej na odkręcaniu się lub poluzowaniu gumowej nakładki pałeczek. Element ten może trafić w ręce małych dzieci i w najgorszym wypadku doprowadzić do zadławienia. Do tej pory nie dotarły do nas żadne informacje o wypadkach z udziałem tych zabawek.

Sklep zapewnia, że Klienci mogą zwrócić zabawki w najbliższym sklepie IKEA, otrzymując pełen zwrot kosztów zakupu. Ważną informacją jest fakt, że do dokonania zwrotu nie jest potrzebny dowód zakupu (paragon). Pałeczki do perkusji i bębenek LATTJO znajdowały się w sprzedaży na wszystkich rynkach IKEA od 1 listopada 2015 roku. Nie jest to pierwsza wpadka sklepu, dotycząca bezpieczeństwa sprzedawanych przez niego akcesoriów. Kilka miesięcy temu, IKEA wycofywała ze sprzedaży lampki nocne PATRULL.
Źródła: ikea.pl , uokik.gov.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE