Gliński apeluje do rodziców: "Nie bierzcie tych pieniędzy, skoro nie musicie"

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/drabikpany/9709460530/in/photolist-fMZwkU-dkiDE4-dkiDrc-dkiD9t]Piotr Drabik[/url]/[url=https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]CC BY 2.0[/url]
Fot. Flickr / Piotr Drabik/CC BY 2.0
Zawirowań z projektem "Rodzina 500 plus" ciąg dalszy. Dziś do sprawy odniósł się wicepremier Piotr Gliński, który w Kontrwywiadzie RMF FM wyraził nadzieję, że wypłata świadczeń z programu "Rodzina 500 plus" ruszy w kwietniu 2016 roku i zaapelował do najbogatszych, aby "nie brali tych pieniędzy, skoro nie muszą".

Gliński podkreślił, że już wcześniej sugerował, aby świadczenie nie trafiało do najbogatszych Polaków.
"W naszej pierwszej wersji programu był zapis, że z wyjątkiem tych najbogatszych. Później ze względów takich czysto biurokratycznych zdecydowaliśmy, że nie będziemy robili tej bariery, żeby nie walczyć z tymi oświadczeniami, że każdy musi udowadniać ile zarabia, także apelowałem publicznie, do tych najbogatszych - proszę państwa nie bierzcie tych pieniędzy, skoro nie musicie."
Jak podkreślił, aktualnie projekt jest społecznie konsultowany. Czy na apelach się skończy?
"Mamy parę miesięcy na rozmowę z Polakami i to będzie na pewno takie rozwiązanie, które będzie dobre, bo to rozwiązanie dotyczy przede wszystkim tej olbrzymiej grupy ludzi mało zamożnych, średnio zamożnych, którzy mają dzieci, chcieliby mieć dzieci i państwo ma obowiązek im pomóc i to będzie dobre dla wszystkich Polaków, ponieważ to także napędzi gospodarkę i zmieni sytuację konsumpcyjno-kulturową ja bym powiedział, w społeczeństwie polskim."

Przypominamy: W ramach konsultacji społecznych każdy może zgłosić uwagi do projektu ustawy, swoje wnioski i opinie. Wystarczy wysłać wiadomość na specjalny adres e-mailowy: rodzina500plus@kprm.gov.pl

Źródło: Rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE