Święty Mikołaj kobietą? To się nie uda, będzie bolała go głowa, zgubi się w trasie i pójdzie na macierzyński

Fot. Screen z Youtube / [url=https://www.youtube.com/channel/UCqrcFw4XnK_1sjB9_Ln1YkA]Anomaly #morewoman[/url]
Fot. Screen z Youtube / Anomaly #morewoman
Czy Święty Mikołaj mógłby być kobietą? Byłby wtedy lepszy czy gorszy w wykonywaniu swojej pracy? Z okazji zbliżających się Świąt, pracownicy z agencji Anomaly postanowili zadać dzieciom te właśnie pytania, aby zachęcić je do rozmowy o równości płci. Odpowiedzi okazały się zaskakujące!

To się nie uda
Święty Mikołaj kobietą? To według części małych ankietowanych nie ma prawa się udać! Dlaczego?
„Po pierwsze, zgubiłaby się w niebie” – w imieniu wszystkich kobiet, bardzo dziękuję za to krzywdzące uogólnienie! Wprawdzie zdarza nam się mylić lewą stronę z prawą, ale to jeszcze nie znaczy, że pomylimy wschód z zachodem, tfu… zachód ze wschodem, a może z północą… w każdym razie, nie pomylimy, jasne?
„Jeśli miałaby dziecko, to zajmowałaby się opieką nad nim i karmieniem”- czy przez tyle lat wciąż nie udało nam się wciąż udowodnić, że potrafimy łączyć macierzyństwo z pracą?!
„Jej dziecko zniszczyłoby wszystkie zabawki, kiedy próbowałaby je dostarczyć innym dzieciom.”- sprytne, sprytne… w pierwszej kolejności zniszczyłoby twoją, autorko wypowiedzi!
„Miałaby ból głowy.”- wychodzi na to, że kobiety nie dają prezentów, kiedy boli je głowa… hm… tata tego malucha chyba za często się mu żali.
„Worek prezentów byłby dla kobiety za ciężki”- No, dobrze. Tu się ewentualnie mogę zgodzić, choć myślę, że nie miałybyśmy problemu ze zorganizowaniem sobie pomocy jakiegoś (przystojnego) elfa.
Dlaczego nie?
Na szczęście, nie wszystkie dzieciaki podeszły tak sceptycznie do kobiety w roli św. Mikołaja. Drogie Panie, są też fakty, które przemawiają na naszą korzyść:
„Kobieta Mikołaj byłaby lepsza, bo szybciej wcisnęłaby się do komina”- nareszcie ktoś docenił naszą wrodzoną grację! Poza tym, po to liczymy przez cały rok kalorie, żeby w Święta żaden komin nie był nam straszny. Punkt dla ciebie, młody człowieku!
„Myślę, że byłaby jest lepsza w kontrolowaniu elfów”- dokładnie, co niby kobiety robią przez całe życie, jak nie organizują pracę dużego elfa i gromady małych? Mamy w tym dużo lepsze doświadczenie, uwierzcie…
„Tak, ponieważ kobiety nie różnią się od mężczyzn.” – dziękujemy, nareszcie ktoś to zauważył. Byłybyśmy równie dobrymi Mikołajami, co mężczyźni.
A co na ten temat myśli twoje dziecko?
Stuart Smith, pracujący w agencji Anomaly, odpowiedzialnej za badanie zachęca widzów do zadania tego samego pytania swoim dzieciom. Twierdzi, że sam był zaskoczony odpowiedziami jakie usłyszał. Pod ich wpływem zaczął zastanawiać się kto lub co kształtuje u dzieci tak silne płciowe stereotypy. Pytanie o płeć Mikołaja jest więc dobrym sposobem na sprawdzenie w jaki sposób o różnicach płciowych myślą nasze dzieci!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE