Masz dwoje dzieci a jedno z nich niedługo osiągnie pełnoletność? Świadczenie "500 zł na dziecko" nie dla Ciebie!

Fot. Pixabay / [url=https://pixabay.com/pl/pieni%C4%85dze-karty-biznes-kiesze%C5%84-256282/]jarmoluk[/url]/[url=https://pixabay.com/pl/service/terms/#usage]CC0 Pubic Domain[/url]
Fot. Pixabay / jarmoluk/CC0 Pubic Domain
"Projekt 500 zł na drugie dziecko zrealizujemy jako pierwszy" - tak na początku września, w samym środku kampanii wyborczej mówiła Beata Szydło. To bez wątpienia najważniejsza przedwyborcza obietnica Prawa i Sprawiedliwości, która dziś wciąż budzi ogromne emocje. Dlaczego? Bo jak mówią...diabeł tkwi w szczegółach.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w wywiadzie dla Tok.Fm, zdradził kilka szczegółów dotyczących rządowej ustawy "O pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Program Rodzina 500 plus", o których nie wszyscy mogą wiedzieć.

Jak bowiem podkreślił: "Jak dziecko skończyło 18 lat, to przestaje być zaliczane do kategorii dziecka i świadczenie obliczamy ponownie, kierując się już tylko kryterium dochodowym. Jeśli dochód na członka rodziny przekracza 800 zł, to młodsze dziecko traci świadczenie 500 zł".
Gdy więc w rodzinie jest dwoje dzieci w wieku np. 8 lat i 16 lat, to świadczenie na drugie dziecko wypłacane będzie tylko przez 2 lata, aż do osiągnięcia pełnoletności przez pierwsze dziecko.

Szwed, zapytany przez dziennikarkę czy kryterium wiekowe to wciąż sprawa otwarta, odpowiedział: "Wydaje mi się, że na dziś to kwestia zamknięta. Trzeba byłoby to znowu przeliczyć jeśli chodzi o koszty budżetowe, a budżet na 2016 rok jest zaplanowany przy takich właśnie założeniach ustawy. Nie przypuszczam, że po przyjęciu budżetu byłaby możliwość znalezienia dodatkowych środków, nie jestem w stanie nawet określić ile by to kosztowało".

Źródło: tokfm.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE