Jaką książkę dać dziecku w prezencie na Święta? Przewodnik po najbardziej wartościowych propozycjach

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Dni do Świąt coraz mniej, a ty wciąż nie masz wybranego prezentu dla dziecka? Śpieszymy z pomocą! Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych i najbardziej wartościowych prezentów, jaki można otrzymać, są książki. Dobrze wybrane, nie dość, że bawią, to jeszcze stanowią cenne źródło wiedzy o świecie.

Wybór odpowiedniej książki nie należy jednak do najłatwiejszych zadań… Księgarniane półki aż uginają się pod nadmiarem pozycji. Jeśli na samą myśl o wyprawie po prezent oblewa cię zimny pot, to nie trać głowy! Przygotowaliśmy dla ciebie mały przewodnik, po najciekawszych, książkowych propozycjach dla dzieci.

Wielcy i sławni
Seria „Wielcy i sławni” w przystępny sposób przedstawia dzieciom sylwetki najbardziej znanych naukowców, odkrywców i wynalazców. Nie są to jednak nudne, naukowe pozycje! W książkach z tej serii znajdziemy pasjonujące historie z życia głównych bohaterów, którzy na zawsze zmienili świat swoimi odkryciami.
Wśród bohaterów znaleźli się m.in.:
Thomas Alva Edison - nazywany najbardziej twórczym wynalazcą w historii. Człowiek, który zarejestrował aż 1100 patentów i zasłynął z odkrycia żarówki i fonografu.
Maria Skłodowska-Curie - najsłynniejsza kobieta wśród naukowców może stać się inspiracją dla wielu dziewczynek. Za co otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, stając się pierwszym człowiekiem, któremu się to udało? Wszystko to znajdziecie w książce!
Albert Einstein – Albert Einstein jest już kultową postacią, którego twarz można oglądać nawet na koszulkach. Wiedzieliście o tym, że w dzieciństwie został wyrzucony ze szkoły? Podobno był też bardzo, bardzo nieśmiały. Te i dużo więcej ciekawych faktów znajdziecie w książce poświęconej temu najinteligentniejszemu człowiekowi na świecie.

Historyjki dla ciekawskich dzieci
Zastanawialiście się kiedyś „Dlaczego szczękamy zębami”? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziecie w książce Andrea’y Schütze. Lektura przyniesie też rozwiązania innych nurtujących małych i dużych czytelników zagadek- skąd biorą się w nosie kozy, w pępku kłaczki, no i dlaczego woskowina w uszach jest gorzka? Myślicie, że włożone do nosa ziarnko grochu może wykiełkować? Jeśli chcecie rozwiać swoje wątpliwości, koniecznie kupcie tę książkę. Odpowiedzi znajdują się w dziewiętnastu zabawnych, trzymających w napięciu i bardzo pomysłowych historyjkach.
Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach
Lubimy posługiwać się zabawnymi powiedzonkami, jednak często nie mamy pojęcia skąd się wzięły i ile w nich prawdy. Te zagadki najlepiej rozwiązwywać wspólnie z dzieckiem! „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach” to polecana przez prof. Jana Miodka książka wprowadzająca dzieci w 15 historyjek nawiązujących do obszarów rodzimej kultury, języka i tradycji. Czasami rozbawią, czasami skłonią do przemyśleń na temat tolerancji, miłości i zrozumienia, a czasami zachęcą do łamania stereotypów i szukania konstruktywnych rozwiązań w każdej sytuacji i w każdej rodzinie. Dobra, edukacyjna pozycja dająca rodzicom przestrzeń do umacniania rodzinnych więzi.

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia
Czy można napisać książkę o tabliczce mnożenia? Wydawałoby się, że nie, bo przecież tabliczkę trzeba zapamiętać i już. Tymczasem, okazuje się że są przyjemniejsze sposoby zapoznawania dzieci z podstawami matematyki. Polecana przez nas książka zawiera mnóstwo łatwych skojarzeń, ciekawych ilustracji i przewrotnych wierszyków, które pozwolą małym uczniom szybko i bezboleśnie nauczyć się mnożenia w zakresie do 100. Warto przetestować, szczególnie przed klasówką!
W swojej ofercie Prószyński i S-ka posiada też książki dla nieco młodszych czytelników. Przystępne, bajkowe propozycje zaciekawią każdego malucha. Szczególną uwagą należy obdarzyć serię książek o małym ognistym smoku. W tej serii ukazały się m.in. „Mały Koko Smoko idzie do szkoły” i „Mały Koko Smoko wśród dinozaurów”. Kokos to mały smok ognisty. Sprytny, odważny, a przede wszystkim ciekawski. Wraz z rodzicami i przyjaciółmi żyje na nieodkrytej do tej pory Smoczej Wyspie. Na podstawie jego przygód powstał nawet film. Sami zobaczie, jaki jest uroczy!
Ciekawą propozycją dla najmłodszych będą też książki autorstwa Beaty Krupskiej.

Mamy nadzieję, że nasz książkowo-prezentowy poradnik okaże się pomocny w wyborze świątecznych prezentów! Pamiętajcie, że czytanie pozwala wspomóc rozwój dziecka, pobudzić jego wyobraźnię i rozwinąć umiejętności językowe. Wpływa też na rozwój emocjonalny i inteligencję. Same korzyści!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE