Śledczy zmieniają kwalifikację czynu zarzucanego ojcu uprowadzonego 3-letniego Fabiana. Co mu grozi?

Fot. Screen z Youtube
Fot. Screen z Youtube
Historią 3-letniego Fabiana jeszcze do niedawna żyła cała Polska. 24 listopada chłopiec został uprowadzony spod klatki schodowej przez trzech zamaskowanych mężczyzn. Policja natychmiast uruchomiła system Child Alert. Okazało się, że za porwaniem chłopca stoi jego ojciec, którego udało się zatrzymać 10 dni po uprowadzeniu.

Dziś, gdy Fabian jest już bezpieczny, jego ojcu grożą poważne konsekwencje. Jak podaje rmf24, śledczy zmienią kwalifikację czynu zarzucanego Sebastianowi N., ponieważ przetrzymywanie dziecka trwało dłużej niż 7 dni. W tej sytuacji, oskarżony do więzienia może trafić aż na 10 lat.

Ojciec Fabiana, decyzją sądu okręgowego w Radomiu ma ograniczoną władzę rodzicielską i może współdecydować wyłącznie o najważniejszych sprawach dotyczących dziecka. Mężczyzna odwołał się od wyroku, a sprawa nadal toczy się przed sądem drugiej instancji. W ostatnim jednak czasie, sąd zakazał mu jakichkolwiek kontaktów z synem.


Przypominamy nasz artykuł, poświęcony Fabianowi i jego sytuacji rodzinnej: Nie dajcie sobą manipulować. Głośna akcja na Facebooku o "biciu dziecka" ma drugie dno

Źródło:Rmf24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE