Koniec szkoły dla 6-latków, koniec z „ideologią” gender. Nowy rząd szykuje potężne zmiany w edukacji

Fot. Screen z Facebooka [url=https://www.facebook.com/pisorgpl/photos_stream]PiS[/url]
Fot. Screen z Facebooka PiS
Nowo powołana Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nie pozostawia wątpliwości, w jakim kierunku będzie zmierzał podległy jej resort w najbliższych latach.

Jeszcze niedawno mogło się wydawać, że temat obowiązku szkolnego dla sześciolatków jest już zamknięty. Nic bardziej mylnego. O tym, że nowy rząd może powrócić do tej kwestii pisała Agnieszka Moczyróg. Teraz nie mamy już wątpliwości, że politycy powrócą do tej sprawy.

„Zniesienie obowiązku szkolnego od 6 lat trafi do sejmu jeszcze w grudniu tego roku. To będzie jedna z pierwszych ustaw naszego rządu.” – powiedziała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w rozmowie z serwisem niedziela.pl. Pani minister wyjaśniła, że obowiązkiem szkolnym znów objęte będę siedmiolatki. Decyzja odnośnie wysłania do szkoły rok młodszych dzieci pozostawiona będzie rodzicom. Dodajmy, że obecnie dzieci sześcioletnie (lub młodsze) idą do pierwszej klasy w 22 z 28 państw Unii Europejskiej. Minister zapowiedziała, że obowiązek szkolny dla sześciolatków zniesiony zostanie do września 2016 roku.

Minister Anna Zalewska zapowiedziała również, że w czasie jej rządów szkoła będzie „wolna od różnych ideologii” – w odniesieniu do słynnego gender. Przypomnijmy, że gender studies na całym świecie uznawane są za interdyscyplinarny obszar badawczy, funkcjonujący na setkach światowych uczelni, nie zaś ideologia.


Co z innymi zmianami? Raczej nie ma co liczyć na innowacje w edukacji. „Dzieci będą się uczyć w szkole normalnych klasycznych przedmiotów.” – wyjaśniła pani minister.

Źródło: niedziela.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE