Zdjęcie tej rodziny poruszyło internet. Teraz wiemy jak skończyła się historia ojca i jego dwójki dzieci

Fot. Screen z Twittera [url=https://twitter.com/politicalbeauty/status/640823202701287424/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw]Politische Schönheit[/url]
Fot. Screen z Twittera Politische Schönheit
16 sierpnia, fotograf New York Timesa, Daniel Etter zrobił zdjęcie, które wzruszyło cały świat. Fotografia przedstawiała rodzinę uchodźców, a dokładnie ojca płaczącego i ściskającego swoje dzieci na wybrzeżu greckiej wyspy Kos.
Niemieckiemu dziennikowi „Bild” udało się odnaleźć rodzinę ze zdjęcia. Ich historia okazała się mieć szczęśliwe zakończenie! Laith (44), jego żona Neda (43) oraz ich dzieci: Mustafa (18), Ahmed (17), Taha (9) i Nour (7) mieszkają obecnie w obozie dla uchodźców pod Berlinem.

Na zdjęciu wykonanym przez Daniela Ettera, został uwieczniony moment, kiedy rodzina cudem uniknęła utonięcia podczas podróży z Bagdadu do Turcji. Ponton, na którym płynęli w 9 osób, od 20 km tracił powietrze. Ojciec rodziny, Laith mówi, że jego najmłodsze dziecko, córka do tej pory miewa koszmary o morzu i że nie zamierzają już nigdy więcej zbliżać się do wielkiej wody.

Rodzina uciekła z syryjskiego miasta Deir Ezzor zajętego przez Państwo Islamskie. Podróż do Grecji kosztowała ich 6,5 tysiąca dolarów. Neda opowiada, że próbowali się zarejestrować w ośrodkach dla uchodźców w 13 różnych krajach, ale ostatecznie wybrali Niemcy, gdzie mają zapewnioną pomoc dla siebie i szkołę dla dzieci.
Źródło: independent.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE