Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Przecież rynek oferuje nam sporo propozycji. Najlepiej po prostu zapisać sobie najważniejsze pytania na kartce i osobiście wybrać się na rozmowę. Nie bójmy się pytać u źródła: w ten sposób najszybciej rozwiejemy wszystkie wątpliwości, no i – mamy szansę przyjrzeć się z bliska, temu co interesuje nas najbardziej.

Jak prowadzone są zajęcia? Czy lektorzy są sympatyczni? Czy pani albo pan w recepcji jest naprawdę do naszej dyspozycji?... Na mojej kartce jest jeszcze kilka innych pytań, więc z notesem w plecaku udaje się do najbliższej placówki empik school.

Anna Frydrychewicz: W jakich dniach i godzinach realizowane są zajęcia, czy łatwo dopasować je do swojego rozkładu zajęć? Czy macie w ofercie grupy weekendowe?

Monika Rodak*: Plan zajęć jest bardzo urozmaicony. Kursy prowadzimy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 21.00, jak również w soboty od 8.00 do 15.00. Na każdym poziomie jest kilka, kilkanaście grup do wyboru, więc możliwości jest dużo. Każdy łatwo może wpasować zajęcia w swój rozkład dnia. W Warszawie i innych dużych miastach możliwe jest również dopasowanie ze względu na dogodną lokalizację - bliżej miejsca pracy, zamieszkania, czy szkoły. Posiadamy placówki w różnych dzielnicach, adresy można łatwo sprawdzić na stronie empikschool.com . Również w przypadku zmian jakie mogą zaistnieć u naszych klientów jest możliwość zmian terminów kursu: dni, godziny, lokalizacji czy też nawet miasta lub typu kursu (na np. empik school online).

Jakie godziny i jaką częstotliwość zajęć proponują Państwo najmłodszym słuchaczom (5, 6 lat oraz 7-9)?

Najbardziej popularne godziny dla tego przedziału wiekowego to zajęcia między 15.00 a 19.00 i takie grupy mamy nie tylko zróżnicowane pod kątem wieku, ale również pod kątem poziomu zaawansowania dla tego przedziału wiekowego. Najmłodsi przychodzą do nas na zajęcia 2 razy w tygodniu. Każde spotkanie trwa: dla 5-latków 45 minut, a dla dzieci 6-9 lat już 75 minut. Dzieci 10-12 lat oraz gimnazjaliści mają spotkania 2 razy w tygodniu trwające po 90 minut. Mamy również propozycję zajęć raz w tygodniu w soboty, wówczas spotkanie trwa 105 minut.
Oczywiście jeżeli mamy zainteresowanych innymi możliwymi godzinami jesteśmy gotowi zorganizować zajęcia również w innych godzinach np. rano.

Co dokładnie zawiera cena kursu?

W cenie kursów zawiera się oczywiście pełny rok nauki z najwyższej klasy specjalistami. Podręczniki nie są w cenie kursu, jednak specjalnie dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy ofertę podręczników po najniższych cenach na rynku. Dodatkowo naszym słuchaczom oferujemy:


Dla dzieci:
dodatkowe zajęcia DRAMA CLUB (zajęcia teatralne),
oprócz realizacji programu kursu możliwe przygotowanie do testu YLE
bogato wyposażoną biblioteczkę słuchacza
dostęp do Individual Classes
Dla dorosłych:
dodatkowe konwersacje
biblioteczkę słuchacza
konsultacje metodyczne
dostęp do Individual Classes

Anna Frydrychewicz: Czy kursy kończą się jakimś egzaminem bądź certyfikatem potwierdzającym nabyte umiejętności?

Magdalena Bącal**: W trakcie roku szkolnego Słuchacze empik school przystępują do kilku testów weryfikujących ich wiedzę. Każdy kurs w empik school, za który Słuchacz uzyskał zaliczenie, kończy się wystawieniem certyfikatu poświadczającego ukończenie nauki na danym poziomie zaawansowania. Słuchacze, którzy w empik school przygotowują się i zdają egzaminy międzynarodowe, otrzymują certyfikat uznawany przez wiele instytucji krajowych i zagranicznych na całym świecie.

Zależy mi na tym, by się przełamać i zacząć mówić w obcym języku. W jakim czasie od rozpoczęcia nauki mogę spodziewać się pierwszych efektów?

Nacisk na komunikację pojawia się już na pierwszych zajęciach w empik school. Na poziomie poczatkującym zaczynamy od zaangażowania Słuchacza w udzielanie krótkich odpowiedzi w języku obcym. Z lekcji na lekcję, natomiast, zdania wypowiadane przez Słuchaczy stopniowo wydłużają się i zamieniają się w kilku/kilkunastozdaniowe wypowiedzi.

Czy mogę być pewna, że i dla mnie znajdzie się odpowiednia grupa? W jaki sposób przydzielacie Państwo słuchaczy do grup?

Na każdym poziomie zaawansowania tworzymy szeroką ofertą grup dostosowaną do oczekiwań Słuchaczy pod względem ich możliwości czasowych oraz potrzeb językowych. Słuchacze przydzielani są do grup/poziomów na podstawie testu kwalifikacyjnego, po którym następuje rozmowa z w języku obcym z Lektorem. Wyniki takiej weryfikacji są wystarczające, aby zaproponować Słuchaczowi grupę, która będzie adekwatna do jego umiejętności językowych i zapewni mu możliwość rozwoju językowego.

Czy posiadacie w placówkach podręczną biblioteczkę literatury/prasy obcojęzycznej, dostępną dla Waszych słuchaczy?

W każdej placówce empik school dostępna jest biblioteczka, z której nasi Słuchacze mają możliwość wypożyczać interesujące ich publikacje spośród szerokiej gamy popularnych lektur w języku angielskim. Biblioteczka cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją różnorodność jak i przez to, że dostępne lektury są na różnych stopniach trudności przez co każdy Słuchacz znajduje w niej coś dla siebie.

Dowiedz się więcej o ofercie empik school na stronie szkoły.

*Monika Rodak - Dyrektor empik school Warszawa Junior.
**Magdalena Bącal - Dyrektor Metodyczny empik school.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE