Nie odrzucaj swojego dziecka! Rodzic, który nie płaci alimentów jest kłamcą

Fot. Screen z Youtube
Fot. Screen z Youtube
Trwający zaledwie minutę spot "Połączenie odrzucone", pokazuje gorzką prawdę o zachowaniu wielu polskich rodziców, którzy niepłaceniem alimentów robią krzywdę nie tylko byłym partnerom, ale też ich wspólnym dzieciom.

W filmie pokazane są dwie rzeczywistości- ojca, eleganckiego mężczyzny w białej koszuli, który swojego drogiego telefonu używa do odrzucania połączeń i składania sms’owych obietnic („Nie mam. Jutro.”) oraz matki, cierpliwie zaznaczającej w kalendarzu każde niespełnione zobowiązanie. Świadkiem tej sytuacji jest dziecko, które w tajemnicy przed mamą pisze do ojca wiadomość.
Hasło przewodnie akcji brzmi: „Nie odrzucaj swojego dziecka. Płać alimenty.”. Jest to temat wyjątkowo poważny i aktualny, bo na alimenty w Polsce czeka około milion dzieci. Krajowa Rada Komornicza rocznie prowadzi ok. 600 tys. tego typu spraw. Niepłacenie alimentów uznawane jest za formę przemocy ekonomicznej i wielu przypadkach nie wynika z problemów finansowych.

Wspomniany film, oprócz trudnej sytuacji materialnej samotnego rodzica z dzieckiem, pokazuje jeszcze jeden ważny aspekt. Okłamując i zwodząc byłego partnera, taką samą krzywdę wyrządza się dzieciom, które też czują się oszukane.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE