Wyprawka za pożyczkę - 70 proc. rodziców nie stać na szkołę. Czy państwo może nam pomóc?

Fot. Flickr / [url=http://bit.ly/1KpafYD]anasararojas[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/]CC BY-SA[/url]
Fot. Flickr / anasararojas / CC BY-SA
Czy wiecie, że aż jedna czwarta rodziców decyduje się na pożyczkę (badania przeprowadzone przez Millward Brown) aby odpowiednio wyposażyć swoje dzieci do szkoły?

Za największe finansowe obciążenie rodzice uznają przygotowanie dziecka do nauki w gimnazjum. Najmniej obciąży budżet domowy wysłanie dziecka do zawodówki.

Jak radzą sobie rodzice?
Niestety, coraz częściej korzystają z chwilówek, bo ponad 70 proc. ankietowanych przyznało, że z własnych pieniędzy nie jest w stanie sfinansować plecaka, strojów szkolnych czy podręczników. W pierwszej kolejności (84 proc.) rodzice zwracają się o pomoc do rodziny.

Jedynie jedna czwarta badanych korzysta z przygotowanych na ten cel dofinansowań – pomocy państwa lub organizacji pozarządowych. Tyle samo decyduje się na pożyczkę (14 proc. zaciąga kredyt w banku, a 13 proc. w firmie pożyczkowej), zaś co piąty odkłada w czasie spłatę innych zobowiązań.

Przypominamy o rządowym programie dofinansowania "Wyprawka szkolna" (edycja 2015/2016). O uzyskanie dodatkowych środków na sfinansowanie materiałów edukacyjnych i podręczników szkolnych mogą się ubiegać rodzice/opiekunowie :
- uczniów pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł;
- uczniów pochodzących z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie);
- uczniów niepełnosprawnych bez względu na dochód.
Szczegółów szukajcie tutaj.


Aby nie popaść w długi, warto wcześniej przygotowywać się do wrześniowych wydatków. Chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, ale pamiętajmy by zakupy planować z rozsądkiem i po prostu, nie dać się zwariować.

Źródło: www.tvp.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE