Polki rodzą najwięcej dzieci w Europie. Jednak poza granicami, tam gdzie nie musimy martwić się o swoją przyszłość

Fot. Pixabay/[url=https://pixabay.com/pl/stopy-dziecka-dziesi%C4%99%C4%87-baby-nogi-836867/]WerbeFabrik[/url] / [url=  http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url]
Fot. Pixabay/WerbeFabrik / CC O
Tyle tylko, że poza granicami naszego kraju. A konkretnie w Wielkiej Brytanii, tam najwięcej rodzi się dzieci, których matka jest Polką.

Już od samego momentu otwarcia granicy i rynku pracy dla Polaków, Polki zaistniały w rankingu kobiet najczęściej rodzących dzieci na Wyspach. W 2005 roku były na dziewiątym miejscu. Jednak emigrantów z Polski w Anglii przybywało, zaczęło również przybywać i dzieci.

Od pięciu lat Polki są na pierwszym miejscu wśród najczęściej rodzących narodowości w Wielkiej Brytanii. Tylko w 2014 roku urodziło się na Wyspach ponad 23 tysiące dzieci, których matka bądź ojciec pochodzą z Polski. Rodzice około 30% z nich są w związkach multikulturowych. Od dziesięciu lat w Anglii na świat przyszło ponad 100 tysięcy dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców ma swoje korzenie w Polsce. Dzisiaj Polacy tworzą największą grupę obcokrajowców na Wyspach – jest ich 853 tysiące, gdzie drugich na liście Hindusów mieszka 365 tysięcy.

Dlaczego Polki tak chętnie rodzą za Tamizą? Chociażby ze względu na wsparcie państwa – otrzymują zasiłek na dziecko, bezpłatne lekarstwa i podręczniki. Dzieci nie rodzą się tam tylko i wyłącznie dlatego, że kobiety chcą brać za urodzenie dziecka pieniądze i nie pracować. Znam wiele kobiet i młodych małżeństw, którzy pracują i prowadzą na Wyspach zwykłe życie. Jest im tam po prostu łatwiej. Nie muszą się martwić o swoją przyszłość zawodową i rodzinę, jeśli zdecydują się na dziecko. Mają pewność, że państwo o nich zadba. Szkoda, że nasze władze tego nie dostrzegają i mówią jedynie o starzejącym się społeczeństwie.


Źródło: Dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE