Premier Kopacz śmieje się z dzieci z otyłością. "Zadbałam o to żebyście nie byli grubaskami"

Fot. Screen z Facebooka / [url=https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/photos/a.10153654740074653.1073741928.176114889652/10153654740239653/?type=1&permPage=1]Kancelaria Premiera[/url]
Fot. Screen z Facebooka / Kancelaria Premiera
Rozporządzenie dotyczące zakazu sprzedaży w szkolnych tzw. „śmieciowego jedzenia” na pewno bardziej cieszy rodziców, niż dzieci. Podczas inauguracji roku szkolnego w szkole podstawowej nr 11 w Gdańsku, Premier Ewa Kopacz postanowiła dodać dzieciakom otuchy i wytłumaczyć im swoją decyzję.
EWA KOPACZ

Zrobiłam coś, z czego pewnie nie wszyscy będą zadowoleni. Ale zadbałam o to, żebyście w poważnym wieku i dojrzałym wieku nie byli – mówiąc potocznie – grubaskami. Otóż wycofałam, dzięki mojej decyzji, niezdrowe jedzenie z waszych szkół. Nie będzie już coli, nie będzie czipsów. Pewnie z tego powodu ubolewacie tak jak z tego powodu, że skończyły się wakacje. Ale uwierzcie mi, w tych sklepikach będzie dobre i zdrowe jedzenie.

Nie wiem na ile słowa pani Premier będą w stanie przekonać uczniów do słuszności tego kroku, niepokojące jest jednak jej niefrasobliwe podejście do tematu dziecięcej otyłości. Nazwane „grubaskami” dzieci, często zmagają się już z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami tej choroby. Niezbyt fortunny dobór słów w przemówieniu Pani Premier może przyczynić się do dalszego etykietowania uczniów dotkniętych tym problemem.

Chociaż wypowiedź ta, miała zapewne przypominać żartobliwe pogrożenie palcem, to jednak pewnych określeń (w obliczu poważnego problemu) używać nie wypada, szczególnie osobom na tak poważnych stanowiskach.


Źródło: 300polityka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE