Buty godne małego sportowca

Fot. Flickr/[url=https://www.flickr.com/photos/rimuhosting/4884304797/]pbkwee[/url] / [url=http://bit.ly/CC-BY-SA-2]CC BY-SA[/url]
Fot. Flickr/pbkwee / CC BY-SA
Dzieci to żywe srebra. Od rana po sam wieczór rozsadza je energia, którą należy mądrze ukierunkować. Zamiast przyglądać się z zza gazety, kiedy dziecko nudzi się i psoci, lepiej pokazać, że najfajniejszy jest ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Zastanówcie się, co lubi wasza pociecha, jakie ma predyspozycje - uwielbia biegać, czy może bardziej fascynuje go piłka nożna? Warto porozmawiać z dzieckiem i posłuchać tego, o czym ono rzeczywiście marzy. Wy, poza zyskaniem względnego spokoju i kontroli nad żywiołem, ugruntujecie w dziecku postawę dbałości o kondycję fizyczną, w myśl powiedzenia że “sport to zdrowie”.

Przygotuj dziecko do ruchu
Gimnastykę w domu można zorganizować z marszu. Jednak jeśli dziecko chciałoby zaangażować się w konkretną dziedzinę sportu, zastanówcie się, czego będzie potrzebowało, aby bezpiecznie i swobodnie korzystać z aktywności fizycznej. Warto również rozważyć zapisanie dziecka na zajęcia sportowe, gdzie pod okiem profesjonalisty rozpocznie się przygoda z ruchem. Zapytaj, gdzie i jakie kupić przyrządy i ubranie małego pasjonata. Szczególną uwagę zwróćcie na buty, bo przecież nawet do biegania wokół domu, powinny być one dobrane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie dziecka.
Dobrze dobrane buty to podstawa dla małego sportowca
Prawdą jest, że nie wystarczy jedna para butów do różnych aktywności. Nie da się bezpiecznie biegać, chodzić do szkoły, czy skakać po trzepaku w tej samej parze butów. W zależności od tego, czym zajmie się dziecko, oraz czy aktywność fizyczna odbywa się w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu, buty muszą być jak najlepiej dobrane. Młodzi piłkarze grają w specjalnych butach przeznaczonych na murawę boiska, a mali biegacze również muszą mieć obuwie, które zapewni ochronę stawów przed wstrząsami. Pamiętajcie aby nie dobierać dziecku butów “na styk”. Podczas ruchu stopa wewnątrz buta cały czas pracuje. Należy pamiętać, że potrzeba miejsca, aby stopa mogła się przesuwać. Kupcie więc buty, w których dziecko będzie maiło kilkanaście milimetrów zapasu, ale żeby nie zsuwały się ze stopy, bo to grozi poważnymi urazami. Dzięki temu palce nie będą się odgniatały, a sam ruch nie sprawi dziecku problemu. A na co jeszcze zwrócić uwagę?
Gotowi do startu z Kids New Balance!
Wybierzcie markę obuwia, co do której będziecie mieli pewność, że dany produkt ochroni stopy waszego dziecka jak najlepiej. Buty dla małych biegaczy dostępne są także w linii modeli Kids New Balance. To nowość, dedykowana dziecięcym pasjonatom biegania. Cztery modele butów znajdą uznanie zarówno u chłopców jak i dziewczynek. Co prawda dzieci zwracają największą uwagę na wygląd butów, jednak to rodzic musi mieć świadomość, że piękny wygląd nie jest tu cechą najważniejszą.
Modele Kids New Balance zapewniają małym sportowcom stabilność oraz prawidłową amortyzację stopy. Odpowiednia cyrkulacja powietrza pozwala stopie oddychać, chroniąc jednocześnie przed dostawaniem się nadmiaru wilgoci do buta. Giętkość buta, oraz odpowiednio dopasowana powierzchnia podeszwy sprawiają, że podczas biegu, dziecko efektywniej się przemieszcza. To ważne również pod kątem tego, że w zbyt twardej podeszwie, początkujący biegacz może odczuwać dotkliwy ból po przebyciu dłuższego dystansu. Zbyt miękka z kolei sprawi, że nie wszystkie mięśnie będą odpowiednio zaangażowane w ruch, ze szkodą dla biegacza.
Obuwie Kids New Balance, wiązane jest na sznurówki. To gwarantuje większe bezpieczeństwo i komfort podczas ruchu, ponieważ pozwala w najlepszy sposób docisnąć but do stopy. Przy dobrze zawiązanych i dobranych rozmiarowo butach, nie ma możliwości, by zsuwały się one ze stopy, narażając dziecko na kontuzję.
Zdecyduj o przyszłości młodego pasjonata ruchu
Wybór obuwia dla dziecka planującego zajęcia sportowe jedynie wydaje się być banalny. Ale jak widać, w dobraniu najlepszych butów dla dziecka posiadającego sportowe zacięcie nie chodzi jedynie o zapewnienie wygody podczas ruchu. Tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo młodego biegacza. Skutkiem złej decyzji mogą być rzeczy błahe, jak otarcia, odciski lub o wiele bardziej poważne, mogące skutkować bolesnymi kontuzjami, wadami postawy czy nawet zniechęceniem do aktywności fizycznej niedoszłego sportowca. Ładny design to nie wszystko, jedynie odpowiedzialna koncepcja, porządne materiały i wykonanie, są wstanie zagwarantować sukcesy poprzez komfort i bezpieczeństwo użytkowania sportowego obuwia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE