Dziecięce cztery kąty, czyli meble od kołyski po pokój młodego człowieka

Fot. Materiały prasowe / Toto Design
Rodzice przykładają wielką wagę do otoczenia maluszka. Pokój, jaki pomyślany został dla malca powinien być dla niego azylem, przytulnym i łatwym do utrzymania w czystości. Meble Bellamy, to podstawa wystroju czterech kątów malca. I czy to będzie w pierwszych miesiącach stała jedynie kołyska czy łóżeczko z podręczną szafką, lub później cały komplet w kolorze wymarzonym przez dziecko, meble muszą być nie tylko piękne, ale funkcjonalne i bezpieczne.


Sztuka aranżacji pokoju maluszka
Wyposażenie pokoju najmłodszego smyka, nie musi zamykać się jedynie w kwestii ustawienia kołyski, tu możecie puścić wodze fantazji. Ponieważ nikt nie marzy o tym, by co roku wymieniać meble w pokoju dziecięcym, wybierzcie meble które bez trudu zaadaptujecie do potrzeb starszego smyka. Te, które mają neutralny styl, posłużą Wam zdecydowanie dłużej, niż np. ozdobione motywem misiów. Może dwulatkowi to nie będzie przeszkadzało, ale sześciolatek będzie domagał się wyglądu swojego królestwa, które podkreśli że nie jest już malutkim dzieckiem. Wystarczy, że raz na dwa lata będziecie zmuszeni odświeżyć wypłowiały kolor w pokoju, lub zamalować arcydzieła pociechy wymalowane na ścianach.
Meble pomyślane “na dłużej” po prostu zdejmą problem zmiany wystroju z Waszej głowy. Ich ustawienie możecie zmieniać zgodnie z potrzebą czy upodobaniami estetycznymi. Jedyna zmiana przy meblach dostosowanych do wieku dziecka, może polegać na wymianie kołyski lub łóżeczka na pełnowymiarowe łóżko. Ale zanim do tego dojdzie, zdecydowanie docenicie trzeci, wyciągany drążek w celu umożliwienia bezpiecznego wychodzenia starszego dziecka z łóżeczka.


Poza tym, nie ma powodów do zmartwień, meble są wykonane pod kątem najmłodszych, czyli sprawdzone w kwestii solidności materiałów, jakie użyto do ich konstrukcji. A dla każdego rodzica priorytetem jest bezpieczeństwo malucha. Meble nie zostaną ściągnięte na siebie przez dziecko, ponieważ umożliwienie zastosowania systemu mocowania wysokich szaf, oraz regałów do ściany za pomocą specjalnej, bardzo wytrzymałej, plecionej taśmy, zabezpieczy je przed upadkiem.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć