Dziecięce cztery kąty, czyli meble od kołyski po pokój młodego człowieka

Fot. Materiały prasowe / Toto Design
Rodzice przykładają wielką wagę do otoczenia maluszka. Pokój, jaki pomyślany został dla malca powinien być dla niego azylem, przytulnym i łatwym do utrzymania w czystości. Meble Bellamy, to podstawa wystroju czterech kątów malca. I czy to będzie w pierwszych miesiącach stała jedynie kołyska czy łóżeczko z podręczną szafką, lub później cały komplet w kolorze wymarzonym przez dziecko, meble muszą być nie tylko piękne, ale funkcjonalne i bezpieczne.


Sztuka aranżacji pokoju maluszka
Wyposażenie pokoju najmłodszego smyka, nie musi zamykać się jedynie w kwestii ustawienia kołyski, tu możecie puścić wodze fantazji. Ponieważ nikt nie marzy o tym, by co roku wymieniać meble w pokoju dziecięcym, wybierzcie meble które bez trudu zaadaptujecie do potrzeb starszego smyka. Te, które mają neutralny styl, posłużą Wam zdecydowanie dłużej, niż np. ozdobione motywem misiów. Może dwulatkowi to nie będzie przeszkadzało, ale sześciolatek będzie domagał się wyglądu swojego królestwa, które podkreśli że nie jest już malutkim dzieckiem. Wystarczy, że raz na dwa lata będziecie zmuszeni odświeżyć wypłowiały kolor w pokoju, lub zamalować arcydzieła pociechy wymalowane na ścianach.
Meble pomyślane “na dłużej” po prostu zdejmą problem zmiany wystroju z Waszej głowy. Ich ustawienie możecie zmieniać zgodnie z potrzebą czy upodobaniami estetycznymi. Jedyna zmiana przy meblach dostosowanych do wieku dziecka, może polegać na wymianie kołyski lub łóżeczka na pełnowymiarowe łóżko. Ale zanim do tego dojdzie, zdecydowanie docenicie trzeci, wyciągany drążek w celu umożliwienia bezpiecznego wychodzenia starszego dziecka z łóżeczka.

Poza tym, nie ma powodów do zmartwień, meble są wykonane pod kątem najmłodszych, czyli sprawdzone w kwestii solidności materiałów, jakie użyto do ich konstrukcji. A dla każdego rodzica priorytetem jest bezpieczeństwo malucha. Meble nie zostaną ściągnięte na siebie przez dziecko, ponieważ umożliwienie zastosowania systemu mocowania wysokich szaf, oraz regałów do ściany za pomocą specjalnej, bardzo wytrzymałej, plecionej taśmy, zabezpieczy je przed upadkiem.

Ostrożności nigdy dość, więc możecie być spokojni przy zaokrąglonych krawędziach mebli, oraz zabezpieczaniu półek znajdujących się w regałach przed wypadaniem. Główki i rączki małych użytkowników są dobrze chronione przed nieszczęśliwymi wypadkami. W dodatku lakiery użyte w produkcji, są bezpieczne dla zdrowia dziecka.
Klasyczne, eleganckie, ponadczasowe!
Gdy zapadnie decyzja o konieczności zakupu mebli, rzecz na którą musicie zwrócić uwagę, poza ich funkcjonalnością i bezpieczeństwem, to wygląd. Jest on o tyle istotny, że z założenia meble będą towarzyszyły Waszej rodzinie przez długie lata, i tak samo długo powinny cieszyć oko pięknem. Warto zwrócić uwagę na elegancję ujętą w klasycznym designie kolekcji np. Ines elegant white. Biel, szarości, delikatne pastelowe barwy, sprawdzą się w persektywie czasu, prostota w pokoju młodszego jak i starszego dziecka zawsze się sprawdzi. Dla pasjonatów stylu Eko, meble Sherwood, stworzone w kolorze naturalnego drewna będą strzałem w dziesiątkę. Możliwości jest więcej, tylko od Waszej fantazji zależy, jakie elementy zechcecie ze sobą połączyć, aby pokój dziecięcy uzyskał niepowtarzalny klimat.
Rośnie dziecko, rosną wraz z nim meble
Oczywiście rosną jedynie w przenośni. Waga praktyczności mebli była już podkreślana. W teorii zrobić nie trudno, a jak wygląda to w działaniu? W praktyce jest jeszcze łatwiej, bo nowatorskie rozwiązania rozszerzające funkcjonalność mebli Bellamy, sprawiają że problem nie istnieje. W zależności od wielkości pokoju, czy też strefy przeznaczonej dziecku, można przeznaczyć pojedyncze meble, lub zakupić od razu cały komplet. Do jednej komody, gdy pojawi się taka konieczność, można kupić kolejne elementy wyposażenia pokoju, tak, aby stworzyć przestrzeń jak najbardziej funkcjonalną.
Większe dziecko to większa przestrzeń do opanowania
Pokój dla nastolatka znacznie różni zamysłem się od pokoju malucha. Aby schować stale rozrastającą się kolekcję przyborów, bibelotów czy zabawek w pokoju starszego dziecka, pojemne meble są nieodzowne. Kupując za jednym zamachem meble które spełnią to kryterium, później jedynie dokupicie zgodnie z gustem nastolatka modne dekoracje. A ponieważ młodzież lubi dokonywać zmian, eksperymentować nie tylko z wyglądem swoim ale również otoczenia, spodziewajcie się, że meble zmienią swoje położenie w pokoju.
Nastolatki potrafią mocno zaakcentować swoje zdanie w tej materii, więc warto pozwolić im na podejmowanie takich decyzji. Meble Bellamy bez szwanku zniosą reorganizację stylu w królestwie dziecka, są wykonane z mocnych materiałów, bardzo stabilne, więc takie działania nie zagrożą ich dalszej funkcjonalności. Oddanie decyzji o wyglądzie pokoju może być nieco ryzykowne, względem gustu rodziców, ale warto pamiętając, że młody buntownik chętniej wróci do azylu, tylko wtedy gdy będzie czuł że to właśnie jego miejsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

Narodowe smażenie dzieci

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE