Matko Polko, wracasz do pracy? Poznaj 9 najczęstszych wątpliwości jakie cię dopadną

Nadchodzi wymarzony, wyczekiwany dzień. Twój partner, mama, niania lub w ostateczności żłobek przejmują opiekę nad ukochanym berbeciem. Wolność, na którą czekałaś miesiącami jest na wyciągnięcie ręki. Wybiegasz z domu by się nią zachłysnąć, ale tuż za rogiem(w ostateczności drugiego dnia pracy) dopadają Cię wątpliwości. Oto dziewięć najczęściej zaprzątajacych matczyne umysły.


1. Twoje dziecko nie będzie miało dostatecznie dobrej opieki

Kto lepiej zna Twojego malucha niż Ty sama? Kto bezbłędnie rozpoznaje jego humorki, zna preferencje kulinarne i wie, która przytulanka uspokaja najlepiej?
Oczywiście,Ty! Przychodzi jednak moment, kiedy musisz zaufać i powierzyć dziecko czasem zupełnie obcej osobie.
Pamiętaj, nie spiesz się z wyborem opiekunki, a najlepiej popytaj znajomych. Rodzice często przekazują sobie kontakty do "sprawdzonych" niań i dzielą się opiniami o wartych polecenia żłobkach czy klubikach.

2. Stanie się coś złego, a Ciebie nie będzie obok

Czarne scenariusze, to coś w czym mamy celują. Wydaje nam się, że tylko my jesteśmy w stanie zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo. Pod naszą nieobecność, maluch pozostaje w ciągłym zagrożeniu. Na uspokojenie przypomnij sobie Mamo, ile razy berbeć przewrócił się, uderzył w głowę, rozbił kolano, a Ty stałaś obok i zdążyłaś ledwo krzyknąć... I co, stało się coś?...

3. Twoje dziecko o Tobie zapomni

Tracisz mnóstwo czasu na znalezienie tej jednej, najcudowniejszej niani, a kiedy już jest, nie masz zastrzeżeń, maleństwo zachwycony, w Twoim sercu pojawia się zadra. - A jeśli przywiąże się bardziej do opiekunki, z którą jest
Cóż, na to jest tylko jedną rada. Spędzaj z maluchem czas, tak by wiedział, że zawsze jest ktoś kto o nim myśli i do Niego wraca, kto zna go najlepiej,komu warto powierzyć pierwsze tajemnice.
Po prostu bądź dla Niego, kiedy już jesteś obok.

4. Twoje dziecko o Tobie zapomni i na dodatek będzie się świetnie bawić

Tę wątpliwość podpowiada czasem ego mamy w rozterce. Boisz się, że zabawa z Tobą nie będzie już tak atrakcyjna? Spokojnie! Przecież to właśnie starasz się swojemu dziecku zapewnić? Nie martw się, czas spędzony z rodzicami zawsze będzie bezkonkurencyjny.

5. Nie jesteś dobra matką, zostawiłaś dziecko

Do tej obawy należy podejść " na chłodno". Nie jesteś dobrą matką? Nie prawda! Twój powrót do pracy, to nie kaprys, ale często konieczność. Pracujesz w celu zapewnienia Twojemu dziecku spokojnego, zabezpieczonego materialnie dzieciństwa.

6. Nie skupisz się wystarczająco na swoich zawodowych obowiązkach

Przez to po prostu trzeba przejść. Na początku spokoju nie da Ci tęsknota za dzieckiem i wieczne zmartwienie " Czy wszystko w porządku ". Jeśli zostawisz je chore w domu, będziesz myśleć o tym, czy nie powinnaś przy nim być. Trudno w takiej sytuacji zostać Pracownikiem Miesiąca.
Pocieszę Cię, z czasem te myśli przestaną być tak natrętne, a i Ty oswoisz się z przenikaniem życia domowego.

7. Będziecie spędzać mniej czasu

Czy to nie naturalna kolej rzeczy? Wiem, powiesz, że to za wcześnie.
Co mogę Ci poradzić? Postaw na jakość. Niech chwile spędzone z dzieckiem, czy to w domu, czy na placu zabaw będą wyjątkowe. Szczęśliwe momenty zapisują się w naszej pamięci na długo i chętnie do nich wracamy.

8. Ominie Cię jakieś ważne wydarzenie

Może się zdarzyć, że pod Twoją nieobecność maluch posiądzie nową umiejętność, wypowie pierwsze zdanie, wsiądzie na pierwszy rowerek, wybije pierwszy ząbek... Nie przejmuj się, tych pierwszych momentów jest w życiu malucha tyle, że z pewnością na jakiś zdążysz:) A tak na serio, proś partnera, babcię, opiekunkę, by dokumentowali dla Ciebie ważne chwile, w ten sposób ich nie stracisz.

9. Moje dziecko będzie często chorować i przez częste zwolnienia lekarskie stracę pracę

Obawa "na czasie" i w pełni zrozumiała, zwłaszcza jeśli pracujesz w nieprzyjaznej mamom instytucji, która nie oferuje możliwości zdalnego wykonywania swoich obowiązków w " nagłych sytuacjach ", lub po prostu wykonujesz zawód, który to z góry wyklucza.
Czy to w żłobku czy w przedszkolu pierwsze miesiące przeważnie maluch
" odchorowuje", nabiera odporności. Obecność zaufanego opiekuna- nieoceniona !


Wracając do domu, myślenie o pracy staramy się zostawić na wycieraczce przed drzwiami. Bycie mamą to za to specyficzny stan, w którym ani urlop ani zwolnienie lekarskie nie przysługuje... Pierwsze rozstania, choć często konieczne, są zawsze trudne. Badźmy dla siebie wyrozumiałe i pozwólmy sobie przeżywać je po swojemu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"