Niech pokój dziecka stanie się jego królestwem

Fot. Materiały prasowe / FLEXA
Rodzice od samego początku, od pierwszych miesięcy ciąży, myślą o tym, gdzie będzie spało ich dziecko, jak ustawić łóżeczko, dokąd składać rzeczy malucha. Chcą by ich maleństwo było bezpieczne pod ich czujnym okiem. Ale im dziecko starsze, tym większej potrzebuje swobody i własnej przestrzeni.


Najczęściej rodzice przeznaczają osobne pomieszczenie na  pokój dla starszaka. Dziecko śpi, bawi się u siebie, co dla rodziców jest o tyle wygodne, że powstający mimochodem bałagan nie wykracza poza próg królestwa malca. Cztery kąty dziecka to nie jedynie gołe ściany, dlatego należy zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli dla pociechy.


Piękne czy funkcjonalne? Idealne meble łączą jedno i drugie
Dzieci rosną niezwykle szybko, i należy wziąć to pod uwagę, gdy przyjdzie czas wyboru mebli do pokoju malucha. Warto zastanowić się, czy kupić z początku typowe meble z niemowlęcymi motywami, które dodadzą uroku kącikowi niemowlaka, ale w krótkim czasie mogą przestać pasować wizualnie do pokoju trzyletniego miłośnika motoryzacji. Innym, lepszym na dłuższą metę rozwiązaniem, może okazać się zakup mebli, które posłużą zarówno niemowlakowi, jak i starszemu dziecku.

Urządzenie pokoju tak, by dostosowany był dla potrzeb dziecka przez wiele lat, wcale nie jest trudne. Warto zwrócić uwagę na najnowszą kolekcję regałów FLEXA Shelfie  i szaf Cabby. Zostały one przygotowane z myślą o rosnącym dziecku i zaprojektowane tak, aby spełniać potrzeby dziecka w kolejnych latach jego rozwoju. I to właśnie jest najważniejsze, meble przestają być “sezonowymi”, a służyć będą w doskonałym stanie latami.

Co dobrego w meblach FLEXA ?
Jeśli zadecydujecie jak ostatecznie ma wyglądać królestwo Waszej pociechy, śmiało przystępujcie do działania. Efekt przy ustawieniu regałów FLEXA Shelfie  i szaf Cabby, zachwyci Was, rodziców jak i dzieciaki. Z pewnością docenicie fakt, że meble nie tylko dostosują się do dziecka, ale i pomieszczą w sobie dużą ilość dziecięcych bibelotów. Meble FLEXA są regulowane do wzrostu, przez co rosną wraz z użytkownikiem. Małe dziecko nie sięgnie tak wysoko jak nastolatek, otwory w szufladach uchronią jego rączki przed bolesnym przytrzaśnięciem podczas zamykania. FLEXA Cabby posłuży dziecku gwarantując bezpieczeństwo, dzięki stabilności i  użytecznym elementom funkcjonalnym takim jak samodomykające się drzwi i szuflady, bezpieczne zamknięcia, możliwość montażu drzwiczek w szafach na dwa sposoby, zaokrąglone narożniki.
W pokoju małego dziecka, wyeksponowane przytulanki nadadzą uroku pomieszczeniu. Jednak ich nadmiar stworzy wrażenie zagracenia, bałaganu. Aby zapobiec nadmiernemu nagromadzeniu w kącie pokoju takich przedmiotów, a zarazem ochronę przed gromadzeniem się kurzu,  system ażurowych regałów FLEXA Shelfie umożliwia doskonałą prezentację rzeczy dziecka przy zachowaniu porządku. natomiast to, co ma pozostać niewidoczne dla oczu pozostałych domowników, bez kłopotu pomieści się szufladach, zamykanych szafkach i pudełkach. Wystarczy poukładać bibeloty w odpowiednim miejscu i wszystko wróci do normy, a dziecko doskonale będzie wiedziało, co gdzie jest schowane.
Nastolatek natomiast doceni możliwość chowania swoich rzeczy, szczególnie gdy zależy jemu na zbudowaniu swojej prywatności. Innym pozytywem tych mebli jest ich stabilność, szczególnie jeśli  pojawi się na nich telewizor lub inny elektroniczny sprzęt młodego człowieka. Nastolatki lubią również zmieniać swoje otoczenie, co staje się rzeczą łatwą, ponieważ FLEXA Cabby to system brył modułowych, z których wiele bloków ma taką samą głębokość i szerokość, tak, aby możliwe było łączenie w górę i na boki. Twoje dziecko może stać się na chwilę dekoratorem wnętrz, tworząc wystrój swojego pokoju zgodnie z jego pomysłem.
Skandynawski design nie wychodzi z mody
Oczywiście funkcjonalność mebli to bez wątpienia ich najważniejsza zaleta, jednak meble FLEXA mogą pochwalić się dodatkowo skandynawskim designem, który ma rzeszę wiernych sympatyków. Już od 40 lat, FLEXA jest  czołowym projektantem i trend-setterem w branży dla Dzieci, więc łączy w doskonały sposób styl i funkcjonalność mebli. Z FLEXA zbudowanie królestwa Twojego dziecka, stanie się przyjemnością, która trwać będzie latami.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...