Celebryci wspierają młodego homoseksualistę. Seksuolog: " Przecież to niemożliwe, by 7-latek odkrył swoją orientację"

Fot. Screen z Twitter / [url=http://bit.ly/1fgCIlQ]Brandon Stanton[/url]
Fot. Screen z Twitter / Brandon Stanton
Na znanym amerykańskim blogu Humans of New York pojawiło się zdjęcie zasmuconego 7-latka, który wyznaje, że jest homoseksualny i boi się odrzucenia ze strony środowiska. Niemal natychmiast informacja ta obiega cały świat i powoduje lawinę wsparcia, zarówno ze strony obywateli, jak i celebrytów. Do akcji włącza się kandydatka na prezydenta Hilary Clinton, przesyłając chłopcu słowa otuchy: „Zdziwisz się, na co cię stać i jakie cudowne rzeczy będziesz tworzył. Znajdź ludzi, którzy cię kochają i wierzą w ciebie, będzie ich dużo”.

Akcja ta niewiele ma wspólnego z tolerancją czy akceptacją, bo jest sprzeczna z wiedzą medyczną i psychologiczną na ten temat – mówi Michał Pozdał, seksuolog z Uniwersytetu SWPS. – Czy nikt spośród pojawiających się głosów nie zadaje sobie pytania, czy możliwe jest odkrycie własnej orientacji w tak młodym wieku? Przecież to niemożliwe, by 7-latek odkrył swoją orientację psychoseksualną, niezależnie czy jest ona hetero czy homoseksualna! Dzieje się to dopiero w fazie pokwitaniowej, gdy ruszają hormony płciowe czyli testosteron, a dzieje się to ok 12 roku życia – tłumaczy seksuolog. – Te hormony powodują pojawienie się napięcia seksualnego i potrzeby jego redukcji. Wtedy w fantazjach młodego chłopca pojawiają się obiekty, które są dla niego atrakcyjne. I może być to osoba tej samej lub odmiennej płci.
–Trzeba też pamiętać, że orientacja psychoseksualna to nie tylko popęd seksualny, ale też romantyczny i emocjonalny wobec drugiej osoby. Jak można wyciągać tak uogólniony wniosek na podstawie doświadczeń 6-cio czy 7-latka? – dodaje.

Seksuolog zwraca uwagę też na to, że takie zachowanie może bardziej wskazywać na problemy z identyfikacją płciową, to czy dziecko czuje się chłopcem czy dziewczynką, a wyraża to poprzez wątpliwości dotyczące własnej orientacji, bo być może to jest dla niego lepiej zrozumiałe. Może to być również sposób na wyrażanie przynależności płciowej czyli poczucia bycia częścią męskiej grupy, które jest naturalne w tej fazie rozwojowej. Albo też chłopiec chce zwrócić na siebie uwagę, co też się dzieje, bo dzięki temu wyznaniu zostaje w jeden dzień bohaterem narodowym. Najbardziej zastanawiające jest zachowanie rodziców, którzy z jakiegoś powodu udostępnili publicznie tak intymne wyznanie swojego dziecka lub też przyzwolili na to…

Źródło: TVP.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE