Dwulatki do przedszkola! Będą ratować miejsca pracy dla nauczycieli?

Fot. Flickr/[url=http://bit.ly/1dzSK8A]mstk east[/url] / [url= https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/]CC BY[/url]
Fot. Flickr/mstk east / CC BY
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło chęć wprowadzenia zmian w edukacji przedszkolnej. Chce mianowicie do przedszkola wysłać już dwulatki.


Minister Elżbieta Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że rekrutacja przedszkolna miałaby objąć dwulatki już w przyszłym roku, jeszcze za tej kadencji rządu chce wprowadzić zmiany.

Skąd taki pomysł? Resort edukacji tłumaczy, że przedszkola zaczynają odczuwać niż demograficzny. W tym roku do przedszkoli poszło 1,2 miliona dzieci, w przyszłym ma ich być poniżej miliona, a w kolejnych latach jeszcze mniej. Co ważne, w przedszkolach nie ma już właściwie sześciolatków.

Zmiana powodowana jest troską o miejsca pracy dla nauczycieli przedszkolnych – tak pomysł tłumaczy ministerstwo. Podobna propozycja padła dwa lata temu, wówczas na takie rozwiązanie nie zgodziło się Ministerstwo Pracy. Obecnie resorty porozumiały się w tej kwestii.

Czy to dobry pomysł? Co ze żłobkami, kiedy mamy mają możliwość wykorzystania rocznego urlopu macierzyńskiego? Czy przedszkola będą przygotowane na przyjęcie dwulatków, które jednak potrzebuję zdecydowanie większej opieki niż dzieci o rok starsze?

Jakie jest wasze zdanie?

Źródło: forsal.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć