Gotowi na lato? Jest wiele sposobów na wspólne spędzenie czasu

Fot. Flickr/[url=https://www.flickr.com/photos/carbonnyc/14730029981/]David Goehring[/url] / [url=http://bit.ly/mamadu]CC BY[/url]
Fot. Flickr/David Goehring / CC BY
Przez cały rok jesteśmy zajęci, żyjemy w ciągłym biegu, nie mamy chwili na odpoczynek. Wakacje to czas urlopów i spokoju w pracy, to chwila, kiedy możemy złapać oddech i naładować akumulatory na cały następny rok. To też możliwość spędzenia czasu z rodziną. Warto urozmaicić sobie chwile wspólnymi wyjściami, wypadami za miasto. Zawsze jednak należy zaplanować taki wyjazd, po to by niczego nie zapomnieć, a także by dziecko nie odczuwało stresu spowodowanego pośpiechem.

Krótkie wypady za miasto mogą być tak samo ciekawe i intensywne, co dłuższy wyjazd. Wystarczy poszukać w Internecie, zapytać znajomych czy też po prostu pójść do Centrum Informacji Turystycznej, by dowiedzieć się, że w pobliżu są ruiny zamku, park rozrywki czy skryte malownicze krajobrazy. Nawet jeśli nie będzie to wyjazd całodniowy należy dobrze się do niego przygotować. Dobrym sposobem jest zasada trzech zestawów – jeden dziecko ma na sobie, drugi i trzeci na wszelki wypadek. Niezbędne są oczywiście zabawki, bez których podróż byłaby nudna i męcząca.
Jeśli wybieramy się w podróż samochodem, niezbędny będzie organizer samochodowy, do którego możemy włożyć wszystkie podręczne rzeczy, takie jak butelki, zabawki, śliniaki, pieluszki i inne. Jest on wyposażony w wiele kieszonek, więc z pewnością wszystko bez problemu się pomieści. Gdy będziemy już na miejscu przyda nam się pojemna torba, do której przełożymy rzeczy. Warto, by torba zawierała matę do przewijania, dzięki której unikniemy sporo kłopotów. Torbę możemy przymocować do wózka lub podczas krótszego spaceru po prostu nosić na ramieniu, jednak w tym drugim przypadku podczas zakupu należy zwrócić uwagę czy na długim pasku jest miękka nakładka, która zwiększy komfort noszenia. Dobrym rozwiązaniem uniknięcia bałaganu są przegrody i kieszenie wewnątrz torby, dzięki nim zaoszczędzimy czas na szukaniu.

Wspaniałym pomysłem na spędzenie wspólnie czasu będzie rodzinny piknik. Wystarczy wsiąść na rower i podjechać nad pobliską rzeczkę, jezioro czy chociażby łąkę. Starsze dzieci z pewnością będą szczęśliwe, że mogą spędzić dzień na łonie natury natomiast młodszym na pewno przyda się świeże powietrze. Aby zapewnić odpowiednią temperaturę napoju warto zaopatrzyć się w termoopakowanie, które w zależności od potrzeb utrzyma ciepłą lub zimną temperaturę płynu lub pokarmu.
W przypadku małych dzieci, dodatkowym atutem termoopakowania będzie dołączone opakowanie na smoczek, który pomoże utrzymać nam smoczek w czystości oraz go nie zgubić. Nieodłącznym elementem pikniku jest jedzenie. Obiadki możemy zabrać w talerzu z przykrywką, która zabezpieczy jedzenie przed wysuszeniem i owadami. Dzieci zazwyczaj nie lubią wymieszanego pokarmu, dlatego dobrym pomysłem jest talerz z przykrywką. Z kolei na przekąski dobry będzie kubek niewysypek. Posiada on elastyczną przykrywkę, która umożliwia małym rączkom łatwy dostęp do środka, ale jednocześnie zapobiega wysypaniu się zawartości w razie przewrócenia kubka.

Dodatkowym atutem kubka są antypoślizgowe uchwyty, które ułatwiają dziecku trzymanie.
Nie zawsze mamy czas i pieniądze na to, by gdzieś wyjechać z dziećmi na dłużej, jednak nie warto zamykać się w czterech ścianach przy komputerze i telewizorze. Jest wiele sposobów na wspólne spędzenie czasu, wystarczy odrobina chęci i zaangażowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE