Komu w drogę temu pielucha, czyli co warto mieć pod ręką, by przewinąć dziecko poza domem

Fot. Flickr/[url=https://www.flickr.com/photos/futurestreet/3413261368/]futurestreet[/url] / [url=http://bit.ly/mamadu]CC BY[/url]
Fot. Flickr/futurestreet / CC BY
Chyba nie ma rodzica, któremu choć raz nie zdarzyła się niespodzianka w pieluszce dziecka poza domem. Maluchy nie pytają o czas i miejsce, gdy najdzie je fizjologiczna potrzeba. To rodzic musi być na tyle przewidujący, aby nie dać się zaskoczyć dziecku w najdziwniejszych sytuacjach.

Gdziekolwiek byście nie byli, zawsze należy mieć przy sobie rzeczy, które umożliwią zmianę pieluszki, tak aby maluch czuł się komfortowo i nic nie drażniło delikatnej skóry. W domu sprawa jest prosta, wszystkie przybory są pod ręką, a samo przewinięcie brzdąca to nie kłopot. Sprawa wygląda trochę inaczej poza domem, w zależności od miejsca, w jakim przyjdzie wam zmierzyć się z pieluszkowym kłopotem. A więc co jest koniecznością w podróżnej torbie, a co może w niej znaleźć się ponad to?

Bez tego się nie obejdziecie!

Zapasowe pieluszki
Oczywiście, bez nich nic się nie uda. Co więcej, jeśli nie zabierzecie zapasu przynajmniej dwóch pieluszek ze sobą, będziecie zmuszeni albo wracać do domu, albo jeśli to nie jest możliwe, szukać na gwałt sklepu, gdzie uzupełnicie zapasy. Jest też mniej pewna opcja, czyli wypytywanie napotkanych rodziców, czy nie mają odstąpić/odsprzedać pieluszki na sztuki.  A jeśli używacie pieluch wielorazowych, ekologicznych, nie zapomnijcie o zapasowych wkładach i o chłonnych bibułkach, pomocnych przy grubszej sprawie.

Chusteczki nawilżane
To konieczność przy przewijaniu poza domem. Zarówno przy wycieraniu skóry maluszka z moczu, aby zapobiec podrażnieniom, oraz szczególnie ważne, jeśli dziecko zabrudzi się kupką. Przetarcie skóry chusteczkami, wyjątkowo dobrze zastąpi umycie pupy, gdy nie ma takiej możliwości poza domem. Zresztą chusteczki mają tak wszechstronne zastosowanie, że warto je mieć w podręcznym bagażu nie tylko ze względu na wygodę i higienę przewijania malca.


Podkład higieniczny
Jeśli nie chcecie narażać dziecka na kontakt z zimnym, nieprzyjemnym lub zwyczajnie brudnym podłożem, musicie mieć na czym położyć dziecko podczas zmiany pieluchy. Odpowiedni, gruby i nieprzemakający podkład nie tylko odizoluje pupę dziecka na murku lub ławce w parku, ale i ochroni tapicerkę auta podczas przewijania. Nawet w miejscach takich jak stacje benzynowe, czy centra handlowe, gdzie teoretycznie powinny być do dyspozycji rodziców przewijaki, podkłady chronią dziecko przed kontaktem z chorobotwórczymi zarazkami. Podkłady są praktyczne i nie zajmują wiele miejsca w podręcznym bagażu.

Krem, puder lub inne środki pielęgnujące skórę
Skóra pupy, szczególnie narażona jest na podrażnienia i stany zapalne. Ciągły kontakt z moczem i kałem sprawia że o zaczerwienienie skóry nie trudno. Warto mieć pod ręką nawet w miniaturowym opakowaniu kosmetyk pielęgnacyjny, aby podczas przewijania malucha zabezpieczyć skórę pod pieluszką.

Akcesoria ułatwiające zmianę pieluchy

Możesz, ale nie musisz ich mieć wszędzie ze sobą. Akcesoria “okołopieluszkowe”, to wszystkie te pomysły, bez których rodzic jest w stanie się obejść, ale które ułatwiają przewinięcie dziecka na zewnątrz. Co zatem może przysłużyć się w temacie zmiany pieluszki poza domem?

Torba do przewijania
Ich wybór jest na rynku szeroki. Dosłownie do wyboru, do koloru, jednak warto zastanowić się, jakich gabarytów torba będzie dla was najlepsza? Co zamierzacie w niej zmieścić? Czy będzie to mniejsza torba jedynie na pieluszki, chusteczki i krem? Czy raczej zapakujecie do środka również butelkę z wodą, czy zapasowe ubranko gdyby konieczne okazało się przebranie zabrudzonego malca. W trakcie podróży czy dłuższych spacerach, aby zaoszczędzić sobie nerwów i czasu na organizację potrzebnych akcesoriów, warto być przygotowanym na każdą ewentualność.
Box na pieluszki i chusteczki
Czyli plastikowy organizer, który zazwyczaj z jednej strony ma schowek na pieluszki, a z drugiej pojemnik na nawilżane chusteczki. Bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy nie chcecie zabierać ze sobą całej torby z przewijakiem. Niektóre modele mają w pakiecie nieprzemakalną ceratę /podkład, więc śmiało mogą stanowić kompaktową konkurencję dla większych toreb.

Woreczki na brudne pieluszki
Zapachowe, które maskują nieprzyjemny zapach zabrudzonej pieluszki, czy zwykłe, foliowe są przydatne, gdy nie mamy co zrobić w danej chwili z nieprzyjemnym ładunkiem. Szczególnie jeśli jedziemy autem, czy koleją i nie mamy możliwości od razu wrzucenia pieluszki do kosza na śmieci.

Ubranie na zmianę
Przy nowoczesnych, bardzo chłonnych pieluszkach jednorazowych, zmoczone ubranka są raczej rzadkością. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej chłonna pieluszka źle założona może przeciec, a luźna kupka może wydostać się poza nią. A  jeśli planujecie dłuższe wyjście z domu, warto wziąć pod uwagę nawet konieczność zmiany ubranka podczas przewijania.

Powyższa lista akcesoriów do przewijania malucha poza domem, to wypróbowane przez tysiące rodziców udogodnienia. Na spacerze czy w podróży, mając pod ręką powyższe, nic nie będzie was w stanie zaskoczyć. Nic, może z wyjątkiem miejsca, w którym przyjdzie wam przewinąć malucha.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE