Jak wybrać maść ochronną dla noworodka i niemowlaka przeciw odparzeniom?

Fot. 123RF
Pielęgnacja skóry maleństwa to nie lada wyzwanie. Kluczem do sukcesu jest regularność oraz kompleksowa pielęgnacja. Na szczególną uwagę zasługuje strefa pieluszkowa – obszar wyjątkowo narażony na podrażnienia i oparzenia.

Skóra maluszka w momencie przyjścia na świat jest niedojrzała. Musi zatem dojrzeć, by móc skutecznie go chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Do tego czasu potrzebuje pomocy odpowiednio dobranych produktów pielęgnacyjnych, które zapewnią jej kompleksową opiekę.

Dlaczego należy stosować maść ochronną przy każdym przewijaniu?
Przede wszystkim maść ochronna zapewnia mechaniczną ochronę przed tarciem czy agresywnymi składnikami siku czy kupki. Przywraca także naturalną barierę ochronną oraz wspiera procesy regeneracyjne.

Skóra dziecka rozwija się wraz z jego wiekiem. Do 12 miesiąca życia jest najdelikatniejsza, przez co wymaga wyjątkowej troski i pielęgnacji. Skóra starszych dzieci nadal powinna być pielęgnowana, ale już w nieco inny sposób.

Jak wybrać maść ochronną?
Wybierając odpowiedni produkt dla swojego dziecka, kieruj się następującymi radami:

1. Każdy preparat stosowany do pielęgnacji skóry niemowlęcia powinien mieć właściwości potwierdzone przez badania dermatologiczne.

2. Zwróć uwagę na składniki. Lanolina chroni skórę od zewnątrz, a prowitamina B5 (pantenol) znana jest z właściwości regeneracyjnych.

3. Szukaj maści ochronnych, które nawilżają. Zarówno przesuszenie, jak i nadmierne nawodnienie skóry sprzyjają rozwojowi podrażnień czy odparzeń.

4. Sięgnij po maść o tzw. miękkiej konsystencji. Preparaty tego typu pielęgnują skórę oraz są łatwe do nakładania i usuwania. Specjalna formuła „woda w oleju” tworzy warstwę ochronną, która przepuszcza powietrze oraz zapobiega powstawaniu odparzeń.

5. Opakowanie musi być wygodne w użytkowaniu. Po każdym użyciu produkt musi zostać szczelnie zamknięty. Inaczej wnikną do niego bakterie, które mogą dodatkowo podrażnić skórę.

Bepanthen Baby EXTRA spełnia wszystkie wymogi bezpiecznej i skutecznej maści na odparzenia. Zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak otarcia od pieluszki czy drażniące enzymy z kupki. Przyspiesza proces regeneracji skóry, dzięki połączeniu prowitaminy B5 z witaminą B3. Tworzy na skórze maluszka oddychającą warstwę ochronną, która jednocześnie chroni i nawilża skórę.


Bepanthen® BABY EXTRA Maść Ochronna EXTRA OCHRONA
Innowacyjna formuła neutralizująca działanie drażniących enzymów kupki Twojego Maleństwa do stosowania przy każdej zmianie pieluszki.

Krem do pielęgnacji oraz regeneracji pupy niemowląt. Stworzony z myślą o wrażliwej skórze niemowląt do 12 miesiąca życia. Innowacyjny w zakresie ochrony przed szkodliwym wpływem enzymów trawiennych maluszka. Stosowany codziennie skutecznie zapobiegnie podrażnieniom skóry niemowlaka. Bepanthen Baby Extra zwiększa naturalną ochronę skóry oraz zapewnia jej optymalny poziom nawilżenia. Dodatkowo zawiera formułę przeciw tarciu oraz witaminę B3 i prowitaminę B5, które wspomagają procesy regeneracji podrażnionej skóry. Wchodzące w skład maści lanolina, oliwa z oliwek i lipidy fizjologiczne nawilżają skórę oraz tworzą na jej powierzchni oddychającą, przezroczystą barierę ochronną.
NEUTRALIZUJE DRAŻNIĄCE DZIAŁANIE ENZYMÓW
Kupka zawierają szkodliwe enzymy, które powodują odparzenia. Innowacyjna formuła z witaminą B3 neutralizuje ich działanie i stymuluje naturalną produkcję lipidów chroniących skórę.

POMAGA REGENEROWAĆ SKÓRĘ MALUSZKA
Dzięki zawartej witaminie B5 wzmacnia naturalną barierą ochronną cienkiej i niedojrzałej jeszcze skóry.

NAWILŻA i CHRONI PRZED WYSUSZENIEM, ZMNIEJSZA TARCIE
dzięki zastosowaniu naturalnej oliwy z oliwek nawilża skórę i wzmacnia barierę ochronną.

ZAWIERA TYLKO BEZPIECZNE SKŁADNIKI
Skóra dziecka jest bardzo cienka a przez to bardzo chłonna – nasz produkt nie ma żadnych konserwantów, barwników, substancji zapachowych – które mogłyby łatwo przeniknąć przez skórę. Jest w pełni bezpieczny dla noworodka i niemowlaka.

NIE ZAWIERA TLENKU CYNKU
który może zaburzać naturalną mikroflorę skóry.*

JEST PRZEBADANY POD KONTROLĄ PEDIATRÓW
Pamiętaj, że podstawowym źródłem informacji dotyczących pielęgnacji Twojego maleństwa powinien być dla Ciebie lekarz lub położna, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań nie wahaj się prosić o poradę.
*Padmavathy et al.; L Sci. Technol. Adv. Mater. 9(2008) 035004
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE