Największe niebezpieczeństwo dla dziecka stanowią jego rodzice

Mat. prasowe/Strefa bezpiecznego rodzica
Mat. prasowe/Strefa bezpiecznego rodzica
W naszym społeczeństwie wśród większości dorosłych nadal panuje przekonanie, że klaps to skuteczna i nikomu nie czyniąca krzywdy metoda wychowawcza. Z tego powodu ruszyła nowa kampania „Kocham. Nie biję”

Klaps może i jest skuteczny, zwłaszcza ten pierwszy, kiedy dziecko milknie, zatrzymuje się i wbija w rodzica wzrok pełen zaskoczenia i rozczarowania: „Jak ty, ktoś kto mówi, że kocha, może sprawić mi ból. Jesteś silniejszy, większy. Ja ci nie oddam. Przecież mówisz, że kochasz…”
Uderzasz i obiecujesz sobie, że to już nigdy więcej się nie zdarzy, tymczasem nie panujesz nad sobą i kolejne klapsy stają się normą. Pamiętaj – dziecko to mała bezbronna istota, ono ci nie odda, a ty pokazujesz, jak słaby jesteś nie radząc sobie z własnymi emocjami. Jaki przykład dajesz swojemu dziecku?
Konrad Wojterkowski
Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji

Rodzice mają takie poczucie, że dziecko jest ich własnością, że mogą zrobić z nim co chcą, że mogą wpływać nie tylko na proces wychowawczy w sposób pozytywny, ale również mogą wykorzystywać dzieci w taki sposób, w jaki im się to podoba. Czytaj więcej.

Niby to wszystko wiemy, a jednak dzieci nadal są bite, dlatego należy mówić głośno o tym, jakie skutki niesie za sobą bicie dzieci.

Twarzami kampanii „Kocham. Nie biję” prowadzonej już od kilku lat przez Fundację Krajowe Centrum Kompetencji, a mającej uświadomić rodzicom, że bicie to nie jest metoda wychowawcza, zostali Magdalena Różczka, Marcin Perchuć i Omenaa Mensah. W ramach akcji w telewizji i radiu pojawiać się będą spoty z ich udziałem, które już teraz można obejrzeć na stronie www.strefabezpiecznegorodzica.pl.
Zajrzyj na stronę, rozwiąż test i zdobądź Atest Bezpiecznego Rodzica. Pamiętaj, że „kochać” znaczy „nie bić”, a także reagować, gdy widzisz, że wobec dziecka stosowana jest przemoc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE