- Chcę spać - myślisz, kiedy dzwoni budzik. Na brak snu najczęściej narzekają rodzice

Fot. Pixabay/ [url=http://pixabay.com/pl/stopy-%C5%82%C3%B3%C5%BCko-sen-zakochany-seks-224680/]niekverlaan[/url] / [url= http://pixabay.com/pl/service/terms/#download_terms]CC O[/url] Dbajmy o jakość snu
Fot. Pixabay/ niekverlaan / CC O Dbajmy o jakość snu
Nie będzie nic odkrywczego w stwierdzeniu, że w momencie, kiedy zostajemy rodzicami jesteśmy skazani na niedobór snu. TNS Polska w ostatnim czasie przeprowadziła badania*, z których wynika, że 71 procent badanych rodziców, w tym kobiet w ciąży, stwierdza, że niedobór snu wpływa na jakość ich organizacji i wykonywania codziennych obowiązków. Cóż, snem rodziców rozporządza sen ich dziecka.

Problemy ze snem pojawiają się już w ciąży, kiedy bywa nam coraz bardziej niewygodnie, czasami męczy nas zgaga, albo maluch wiercący się w brzuchu nie pozwala zasnąć. Trudno też o komfort przespania minimum sześciu godzin, kiedy na świecie pojawia się dziecko.

Nocne karmienia skutecznie nas wybudzają. Kiedy już maluch zaczyna przesypiać noce, to okazuje się, że 50% matek i ojców zgadza się ze stwierdzeniem, że ilość codziennych obowiązków ogranicza czas, który mógłby zostać przeznaczony na sen. Może zatem lepiej zrezygnować z nocnego prasowania, czy sprzątania szafek, na rzecz wyspania się. Bo przecież o tym, jak istotny jest sen dla naszego organizmu, mówić nie trzeba, z czego zdaje sobie sprawę aż 74% rodziców w Polsce. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wybierając między sprzątnięciem łazienki, ponieważ 75% badanych z powodu braku snu staje się bardziej kłótliwa i rozdrażniona. Sen jak widać, wpływa także na nasze relacje z najbliższymi, co w przypadku młodych rodziców ma bardzo istotne znaczenie.

Wysypiajmy się zatem (pisze to ta, która jeszcze po północy pracowała). Korzystajmy z każdej możliwość drzemki, pamiętając jednak, że bardzo ważna jest jakość snu. Nie przysypiajmy n mało wygodnej kanapie lub w pozycji siedzącej. Powiedzmy sobie: - Pół godziny snu i połóżmy się na wygodnym łóżku. Taka drzemka potrafi zdziałać cuda i w fantastyczny sposób zregenerować nasz organizm.

*TNS Polska badani przeprowadził na zlecenie marki Dormeo
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE