A czy Ty wrócisz dziś z pracy do domu? Czy zaryzykujesz życie dla smsa?

Fot. Screen z Youtube / [url=https://www.youtube.com/watch?v=jV5nQDuUK2c]Polska Policja[/url]
Fot. Screen z Youtube / Polska Policja
Obecnie co czwarty wypadek samochodowy jest wynikiem korzystania z telefonu komórkowego w czasie jazdy. Jak często widzisz za kierownicę osobę, która akurat prowadzi rozmowę telefoniczną, co więcej - próbuje wysłać sms lub ustawić nawigację? A może ty też należysz do tego grona?

Jak wynika z przeprowadzonych badań ponad 47% ankietowanych kierowców rozmawia przez telefon w czasie jazdy, a aż 65% czyta oraz pisze wiadomości tekstowe. A to właśnie takie zachowania na drodze zwiększają aż CZTEROKROTNIE ryzyko wypadków.


Nie pomaga niestety nakładanie coraz wyższych kar za używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, a zwiększający się udział wypadków, których sprawcami są osoby używające za kierownicą telefonów komórkowych sprawia, że podejmowane są różne inicjatywy mające uświadomić kierowcom złe nawyki. Głośno już było o szokującej kampanii volkswagena, którą obejrzano w kinie w Hongkongu.

Jeśli nie widzieliście, obejrzyjcie koniecznie.

Tym razem w Polsce również postanowiono dotrzeć do kierowców, którzy nie zdają sobie zupełnie sprawy, jakie zagrożenie stanowią na drodze. Komenda Główna Policji ruszyła z projektem „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, której celem jest uświadomienie kierowcom, że prowadząc samochód i jednocześnie korzystając z telefonu mogą nie wrócić do domu, do czekających dzieci.

Czy wiesz, że zerknięcie na ekran telefonu to jedyne pięć sekund. Pięć sekund ciągu których jadąc z prędkością 80km/h pokonujesz odcinek drogi równy boiskowi piłkarskiemu… Pomyśl o tym, nim dziś odbierzesz telefon w trakcie powrotu swoim samochodem do domu.

Źródło: policja.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE