Prawdziwi kumple spotkali się z Marcinem Gortatem! Finał kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Fot. Lidia Misiuna
Prawdziwi kumple spotkali się w Waszyngtonie. Dominik Misiuna, zwycięzca konkursu organizowanego w ramach akcji „Klub Kumpli - Bądź kumplem, nie dokuczaj” oraz jego najlepszy przyjaciel mieli okazję potrenować u boku swego idola - Marcina Gortata.


Jednym z elementów kampanii organizowanej przez Cartoon Network był konkurs plastyczny dla dzieci, polegający na przedstawieniu w formie pracy artystycznej odpowiedzi na pytanie: „Kim jest fajny kumpel?”. Spośród 473 nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wybrało zwycięzcę, 9-letniego Dominika Misiunę, który razem ze swoim najlepszym kumplem (bratem) i rodzicami wyjechali do Waszyngtonu na spotkanie ze swoim idolem – Marcinem Gortatem. Dominik miał okazję osobiście poznać koszykarza podczas uroczystej kolacji, uczestniczyć w treningu oraz obejrzeć na żywo mecz NBA.
Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać konkurs i spotkać się z Marcinem Gortatem. Kiedy otrzymałem informację o zwycięstwie nie mogłem uwierzyć, że moje marzenie się spełniło. Od zawsze jestem fanem Marcina Gortata, oglądam jego mecze, śledzę informacje. Zawsze sobie wyobrażałem, że kiedyś go spotkam i wreszcie się udało. W czasie wyjazdu mogłem porozmawiać z Marcinem, byliśmy na meczu Washington Wizards. To było coś niesamowitego, jeszcze nigdy nie byłem na takim meczu! Bardzo się cieszę, że wygrałem. To był super prezent, bo niedługo są moje urodziny – powiedział Dominik.

Głównym celem kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj” było poruszenie problemu przemocy i dokuczania wśród dzieci. Jej ambasador, Marcin Gortat, zwracał uwagę na konieczność reagowania w sytuacjach, w których widzimy, że ktoś komuś dokucza.
Merytorycznym partnerem kampanii była Fundacja A.R.T., która na zlecenie Cartoon Nework przeprowadziła badania dotyczące stopnia i rodzaju przemocy doświadczanej przez uczniów w szkole oraz oceniające ich świadomość w tym temacie. Z badania wynika, że dzieci doświadczają w szkole różnych form przemocy – zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Wśród badanych uczniów znacząca większość była ofiarami przemocy psychicznej w różnych formach, takich jak np. dokuczanie, wyśmiewanie czy wyzywanie. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi na terenie szkoły, szczególnie na korytarzu podczas przerwy. W ocenie uczniów pracownicy szkoły, a zwłaszcza nauczyciele zazwyczaj reagują na przemoc.
Barbara Izowska-Jędrych
Regional Marketing & PR Manager, Poland, Slovakia, Czech Republic w Turner Broadcasting System Poland

Wysłaliśmy komunikaty o kampanii do blisko 4500 szkół, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że szkoły zaangażowały się w nią. Duża ich część zorganizowała apele lub spotkania z dziećmi, podczas których dyskutowano na temat problemu dokuczania w szkole i sposobów szukania pomocy

W ramach kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj” uruchomiono stronę badzkumplem.cartoonnetwork.pl, a także infolinię (88 555 22 22) i adres e-mail (kumpel@przeciwprzemocy.pl), pod którymi można uzyskać pomoc i wsparcie. Od 8.00 do 22.00 psychologowie z Fundacji A.R.T. przeciwprzemocy.pl pomagają zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy chcą się dowiedzieć, jak reagować na przemoc dotykającą ich dzieci.

W kampanii wykorzystano spoty z udziałem Małgorzaty Ohme i Marcina Gortata oraz krótkie filmy animowane przedstawiające problem dokuczania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE