Spacerówka dla dziecka. Warto wybrać dobrze

Fot. EmilySalazar / http://skroc.pl/5706b / CC BY / http://goo.gl/sZ7V7x
Świeci słońce i w końcu jest "na plusie"? Nie ma co siedzieć w domu, szczególnie z małym dzieckiem. Ale nawet największego entuzjastę świeżego powietrza może odstraszyć od wyjścia na spacer źle dobrany wózek. "Spacerówka" może stać się rodzica najlepszym sprzymierzeńcem, ale może stać się też męczącą koniecznością. Dlatego tak ważne, aby wybierając wózki na codzienne spacery, wybierać je z głową.

Lekki, praktyczny i odpowiednio wyposażony - taki jest dobry wózek spacerowy. Nie ma co spieszyć się z wyborem i warto poszukać starannie.

O tym, że waga spacerówki jest ważna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rodzic wnosi, znosi i pcha go codziennie. Najczęściej lżejsze są wózki z kołami piankowymi – trzeba jednak pamiętać, żeby nie zabierać ich na totalne bezdroża…

Dodatkowe wyposażenie spacerówki często decyduje o tym, czy dziecko i rodzic czują się komfortowo podczas swoich wypraw. Wśród wielu innych elementów dodawanych przez producentów najważniejsze wydają się dwa: folia przeciw deszczowa i ciepła osłonka na nóżki. Ta pierwsza umożliwia okrycie wózka i dziecka w czasie deszczu, a jednocześnie nie ogranicza mu widoków. Osłonę na nogi docenimy w chłodniejsze dni gdy będzie dodatkowo chronić dziecko przed zimnem i wiatrem.

Przykładem wózka z dobrym wyposażeniem jest np. Spacer Classic marki Caretero.
Kolejną ważną cechą idealnej spacerówki powinien być wygodny mechanizm składania. To często decyduje o tym, czy rodzic wózek po prostu lubi, czy też wkurza się na niego za każdym razem, gdy musi go złożyć. Piękny wózek, który trzeba składać pół godziny powinien zostać (nieraz z żalem) odrzucony… Im mniej elementów – takich jak pałąk czy budka – musi zostać usuniętych do składania tym lepiej.

Wózki Caretero: Sonata i Spacer Deluxe charakteryzuje niezwykle praktyczny i wygodny mechanizm składania.
Z innych fajnych rozwiązań warto wspomnieć możliwość przedłużania daszka budki. Korzyść jest oczywista zwłaszcza w słoneczne i wietrzne dni.
W trakcie wyjazdów z dzieckiem sprawdzą się znakomicie łóżeczka turystyczne. Łatwo je złożyć, są lekkie, a często oferują wiele rozwiązań, których nie ma w łóżeczkach drewnianych. Jeżeli w planach jest częste ich używanie, od pierwszych tygodni życia dziecka, można wybrać łóżeczko z podwieszaną podłogą. Umożliwia to łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do dziecka. Doceni to każdy rodzic (a zwłaszcza jego kręgosłup) – szczególnie przy częstych nocnych pobudkach.


Podwieszaną podłogę i moskitierę znajdziemy w łóżeczkach Medio i Grande marki Caretero.
Innym elementem wyposażenia, który przyda się w trakcie letnich miesięcy jest moskitiera. Niby drobiazg ale producenci o nim zapominają. Tymczasem skutecznie chroni ona przed dokuczliwymi owadami. Dzięki moskitierze możemy postawić łóżeczko przed domem i pozwolić dziecku na wypoczynek i zabawę na świeżym powietrzu.
Praktycznym rozwiązaniem występującym w łóżeczkach turystycznych jest przewijak. Bardzo ułatwia szybkie przewinięcie, czy przebranie dziecka. W podróży nie raz potrafi „uratować
życie”. Poza tym nie trzeba zabierać ze sobą nieporęcznego, usztywnianego przewijaka.

Na rynku dostępne są również bardziej “wypasione” modele, w których można znaleźć pozytywki, pałąki z zabawkami, płozy umożliwiające bujanie i wiele innych ciekawych rozwiązań.

Łóżeczka turystyczne są tak wygodne i sprawdzają się tak znakomicie, że w wielu domach z powodzeniem zastępują tradycyjne łóżeczka drewniane.

Wózki i łóżeczka Caretero dostępne są w sklepach internetowych i stacjonarnych w całej Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE