Piękny stół wielkanocny i cudowne wspomnienia. Czyli diabeł tkwi w szczegółach

Fot. Materiały prasowe
Święta tuż, tuż — co oznacza, że nadarza się okazja do wspólnego spędzenia czasu. Bez względu na poglądy religijne, większość Polaków celebruje wolne chwile przy wspólnym stole. Dla rodzin z małymi dziećmi to szczególny czas. Moment aby zwolnić na chwilę i wspólnie z dzieckiem wyczarować wspomnienia z dzieciństwa. Kto z nas nie kojarzy dzieciństwa z całą paletą świątecznych obrazów i zapachów?

Stół - serce polskich świąt
Choć (na szczęście) coraz częściej odchodzimy od zamierzchłej tradycji świątecznego obżarstwa, stół nadal pozostaje ważnym miejscem rodzinnych spotkań. Ten codzienny - gdzie najbliżsi spotykają się przy śniadaniu i ten świąteczny, gdzie spotykamy się z dalszą rodziną.
Ale czy warto starać się i wkładać mnóstwo wysiłku, czy nasze dziecko to zapamięta? Tak! Nawet najmłodsi (choć ich pamięć nie będzie sięgała tak wczesnego dzieciństwa) będą kojarzyli świąteczną atmosferę i z przyjemnością wrócą do rodzinnego albumu ze zdjęciami.
Karolina Przyłuska

Na większość wspomnień z wczesnego okresu rozwoju składają się wdrukowane w pamięć opowieści rodzinne, filmy i zdjęcia... Czytaj więcej

Podziel się praktycznym pięknem
Każdy wie, że tym co dobre trzeba się dzielić! Zaangażuj dziecko do wspólnego narywania stołu. Nawet najmniejsze dzieci mogą z bezpieczny sposób pomagać podczas przygotowań. Jeżeli dziecko jest zbyt małe, aby zanosić na stół talerze — wyznaczcie mu łatwiejsze zadanie. Nawet dwulatek może zanosić i układać serwetki, łyżeczki czy ozdoby.


Kolejnym pomysłem na zaangażowanie dzieci jest przygotowanie świątecznego stroiku w wazonie — ułożenie bazi i zielonych gałązek jest przyjemne, twórcze i w zasięgu umiejętności każdego malucha czy starszaka. Misa, wazon, szeroka karafka — może zamienić się w nietuzinkową ozdobę. Ułóżcie w nich trawkę z zielonej bibuły, pisanki lub bazie. Świąteczny stół to prawdziwy poligon doświadczalny dla Waszej twórczości. A wspólnie spędzony czas, to najcenniejsze, co możecie sprezentować dziecku na święta.
Nie tylko od święta
Święta, święta i po świętach... wybierając ponadczasowe i klasyczne wzornictwo stołowej zastawy oraz dodatków, zainwestujemy mądrze. Polska marka KROSNO od lat produkuje artykuły warte uwagi. To właśnie tradycja doskonale wpisuje się filozofię firmy.


Huta szkła Krosno powstała w 1923 roku. Po wojnie firma przekształciła się w przedsiębiorstwo państwowe. Następnie w latach 90-tych zamieniono ją w spółkę akcyjną. To jedna z pierwszych firm notowanych na warszawskiej giełdzie.

Trochę historii...

1. KHS Krosno została założona w 1923 roku. Wtedy wybudowano również pierwszą hutę, którą uruchomiono rok później. Przedsiębiortwo w latach powojennych zostało odbudowane. Dołączono do niego Hutę Szkła Technicznego “Polanka”, a następnie zakład produkcyjny KROSNO II.

2. W latach 50tych powstało państwowe przedsiębiorstwo Krośnieńskie Huty Szkła, do których w latach 60tych dołączono jeszcze Huty Szkła “Jasło”, tworząc tym samym zakład KROSNO III.

3. W latach osiemdziesiątych Krośnienskie Huty były zarządzane przez państwo. Zatrudniały ponad 7 tysięcy pracowników, w 6 zakładach.

4.W 2001 roku została powołana Grupa Kapitałowa Krosno, a w kolejnych latach powstały Regionalne Centra Dystrybucji Szkła i Ceramiki, których zadaniem jest sprzedaż i dystrybucja wyrobów.

5.W 2007 roku Galerie KROSNO nagrodzono tytułem „Modne Miejsce”. 27 marca 2009 r. Sąd Rejonowy w Krośnie ogłosił upadłość Krośnieńskich Hut Szkła „KROSNO” Spółka Akcyjna, która obejmuje likwidację majątku.

Święta to doskonały miejsce spotkania tradycji i nowoczesności. Zaproście ją i do swojego stołu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE