Odkurzacz idealny dla alergików

Fot. Materiały prasowe
Kichacie, kaszlecie, łzawią wam oczy? Ach, ta alergia! Wiosną bardzo często nasilają się jej objawy. Wszystko kwitnie i w powietrzu znajduje się więcej niż zwykle pyłków roślin. O wiele częściej otwieramy też okna, wietrzymy mieszkania, więc więcej alergenów i kurzu dostaje się do środka.

Dlatego warto zrobić wszystko, by zmniejszyć stężenie pyłków w naszym otoczeniu: na kanapach, sofach czy łóżkach. Pomocny będzie odpowiedni odkurzacz. Powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednio wysoką filtracją, lecz także umożliwiać w sposób higieniczny i pozbawiony kontaktu z kurzem usuwanie śmieci z worka lub pojemnika.

Bez kurzu...
Niemiecka firma Robert Thomas, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oferuje serię odkurzaczy perfect air. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, przede wszystkim konstrukcji filtra wodnego, możliwe jest nie tylko odkurzanie, lecz także jednoczesne nawilżanie powietrza w pomieszczeniu. Konstrukcja filtra Aqua-Pure zapewnia całkowite zanurzenie w wodzie wszelkich zanieczyszczeń już w momencie, gdy wpadają do pojemnika. Jest to możliwe dzięki systemowi dysz nawilżających, który zwilża wszelkie pyłki i śmieci. Dzięki temu znacznie szybciej opadają one na powierzchnię wody oraz skutecznie są z nią wiązane. I nie mogą wydostać się już na zewnątrz, z powrotem do pomieszczenia.
… i brzydkiego zapachu
Takie rozwiązanie jest znacznie lepsze niż w standardowych odkurzaczach, gdyż pozwala uniknąć kontaktu z kurzem. Dodatkową, bardzo istotną cechą jest to, że w wodzie zatrzymywane są także wszelkie zapachy. Dlaczego? Ponieważ, jak wspomnieliśmy w odkurzaczach perfect air wszelkie zanieczyszczenia są zanurzone w wodzie. Po odkurzaniu po prostu wystarczy wylać zebrane zanieczyszczenia do kanalizacji i opłukać zbiornik. Co więcej, rozwiązanie z filtrem wodnym zapewnia nam stałą, niezmienną siłę ssania w trakcie każdego odkurzania.
Prostota i wygoda
W trakcie użytkowania widać, że filtr Aqua-Pure jest bardzo przemyślanym rozwiązaniem. Wewnątrz pojemnika znajdziemy tylko 3 elementy, które można zdemontować. Sam pojemnik natomiast ma kształt sześcianu o zaokrąglonych rogach. Dzięki temu jego czyszczenie po odkurzaniu jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu.

Firma Robert Thomas poświęciła wiele czasu i uwagi, aby opracować odkurzacz spełniający oczekiwania użytkowników – mówi Piotr Ossoliński, country sales manager w firmie Thomas. – Dzięki przeprowadzonym badaniom i ankietom wiedzieliśmy, że bardzo wiele osób jest zainteresowanych odkurzaczami z filtrem wodnym, jednak zniechęcała ich uciążliwość mycia pojemnika po odkurzaniu. Dlatego poświęciliśmy wiele czasu na to, aby opracować najbardziej „przyjazną” konstrukcję filtra wodnego i jednocześnie zachować jego właściwości filtracyjne – dodaje.
Idealny dla alergików
Jednak na tym nie koniec. Dodatkowo w każdym odkurzaczu serii perfect air filtracje wspomaga filtr HEPA13. W modelu perfect air allergy pure zamontowano specjalne filtry przeciwpyłkowe, a w animal pure – filtr z węglem aktywowanym, powstrzymującym nieprzyjemne zapachy. Doskonała filtracja oraz przydatność dla alergików znalazły potwierdzenie w certyfikatach i rekomendacjach Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz DHA – Deutsche Haut-und Allergiehilfe e.V (Niemieckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobami Skóry i Alergiami).
Do domu, w którym mieszka pies
Co jeszcze możemy znaleźć w serii perfect air? Tradycyjnie już, firma Robert Thomas opracowała urządzenia pod kątem osób, które są szczególnie zainteresowane doskonałą filtracją oraz jakością powietrza w pomieszczeniu. Są to alergicy oraz posiadacze zwierząt. O alergii już wspomnieliśmy. A posiadacze zwierząt? Ci, którzy mają psa lub kota, z pewnością znają uciążliwość usuwania sierści z kanapy czy fotela oraz obecny wszędzie zapach zwierzęcia. Dlatego też jeden z modeli – perfect air animal pure – jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt właśnie.


Wyposażenie i akcesoria
Modele perfect air przeznaczone dla alergików oraz posiadaczy zwierząt mają dopasowane do potrzeb tych grup wyposażenie.
Naszym celem było dostarczenie produktu, który spełnia jakże różne, unikalne potrzeby użytkowników. Zupełnie innych szczotek oczekują alergicy, a zupełnie innych posiadacze zwierząt. Natomiast w każdym z modeli znajdziemy dokładnie to, co jest potrzebne – mówi Piotr Ossoliński.
Jeżeli przyjmiemy, że alergicy unikają nadmiernej ilości dywanów, tapicerowanych mebli, to wyposażenie modelu perfect air allergy pure jest dla nich idealne. Doskonała szczotka parkiet/dywan, ssawka szczelinowa oraz szczotka do mebli spełnią ich oczekiwania. Czy potrzeba czegoś więcej? W zasadzie nie. Jednak Robert Thomas idzie krok do przodu. Znajdziemy tutaj specjalną szczotkę do odkurzania materacy (można też stosować ją do tapicerki). Dlaczego do materacy? Alergicy z pewnością znają odpowiedź. Z materaca korzystamy kilka godzin dzienne, a możliwości wytrzepania, wyprania – sami przyznacie – są praktycznie żadne. Tymczasem roztocza czy ich odchody, które są bardzo często przyczyna kataru lub alergii, trzeba jakoś usunąć. Proste – prawda? I właśnie do tego służy specjalna, niewielka szczotka, która z bardzo dużą siłą zasysa zanieczyszczenia i czyści materac czy tapicerkę.

Coś specjalnego dla właścicieli zwierząt
Jakie znajdziemy wyposażenie w modelu perfect air animal pur dla właścicieli zwierząt? Z pewnością takie, które jest bardzo przemyślane pod kątem usuwania sierści. Tak więc mamy w standardzie: szczotkę do mebli, ssawkę szczelinową (o długości 36 cm) oraz szczotkę parkiet/dywan. Dodatkowym wyposażeniem jest turboszczotka. O tym, jak bardzo się przydaje, wiedzą wszyscy, którzy mają zwierzaki. Ponadto odkurzacz wyposażony jest w specjalną szczotkę do usuwania sierści zwierząt z tapicerki. I to w zupełności wystarcza, aby dokładnie sprzątnąć po naszych pupilach i cieszyć się odświeżonym powietrzem w mieszkaniu.
Ale model perfect air animal pur jeszcze jedno udogodnienie. Jest nim pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego włączymy lub wyłączymy odkurzacz, a także zmienimy moc, dopasowując ją do odkurzanej powierzchni.

Made in Germany
Odkurzacze firmy Robert Thomas doskonale odkurzają, świetnie filtrują i powstrzymują zanieczyszczenia. Są łatwe w obsłudze i mają naprawdę przemyślane wyposażenie. Co jeszcze można o nich powiedzieć? Chyba tylko to, że sąw 100% „Made in Germany”.
Modele serii perfect air są już dostępne na polskim rynku: perfect air allergy pure kosztuje ok. 799 zł, a perfect air animal pure – ok. 999 zł.

Więcej informacji można znaleźć na www.robert-thomas.net oraz www.euro.com.pl/thomas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE