Wstrząsający eksperyment. Nikt nie pomógł zamarzającemu chłopcu

Wstrząsający eksperyment. Nikt nie pomógł zamarzającemu chłopcu.
Wstrząsający eksperyment. Nikt nie pomógł zamarzającemu chłopcu. screen z Youtube.com
Dwóch braci przeprowadziło w Nowym Jorku eksperyment socjologiczny. Nagrali reakcje ludzi, a właściwie jej brak na widok bezdomnego chłopca, który trząsł się z zimna. Przez dwie godziny, przy temperaturze –15 stopni Celsjusza, nikt nie pomógł ubranemu tylko w koszulkę nastolatkowi.

Bracia prowadzą kanał na youtubie OckTv i słynął z tak zwanych śmiesznych pranków, czyli wideo-żartów. Tym razem postanowili zwrócić uwagę na niezwykle ważny temat, obok którego zwykliśmy - jak niestety potwierdzili - przechodzić obojętnie. Zaangażowali do akcji również swojego młodszego brata, który przez prawie dwie godziny, ubrany tylko w koszulkę siedział na jednej z ruchliwszych ulic Nowego Jorku. Chłopiec trząsł się z zimna(-15 stopni Celsjusza) i czekał na pomoc. Na pomoc, która nadeszła z najmniej oczekiwanej strony.

Chłopcu pomógł... inny bezdomny. Starszego mężczyznę wzruszył widok trzęsącego się dziecka. Wiedział bowiem, jak ciężkie jest życie na ulicy i jak ogromnie ważne jest okazanie zwykłego człowieczeństwa czy zainteresowania drugiej osobie, szczególnie tak młodej. Jako jedyny chciał i pomógł chłopcu, pomimo iż kosztowało go to znacznie więcej, niż wszystkich innych, którzy biegnąc dalej do pracy czy domu, co prawda zerkali, niektórzy zwalniali kroku, a nawet przystawali, ale nikt nie zrobił niczego, żeby pomóc dziecku, które mogło przecież zamarznąć.

Youtuberzy widząc tę prawdziwą lekcję człowieczeństwa byli zszokowani. Oczywiście po chwili, wytłumaczyli wszystko starszemu panu. Gdy ten usłyszał, że chłopiec jednak nie jest bezdomny i że ktoś dostrzegł jego wyczyn w tym całym otaczającym ich zgiełku, nie krył wzruszenia.

Źródło: viral-next.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE