Bojówkarze porwali 89 dzieci w Sudanie. Zostaną zmuszone do walki

Bojówkarze porwali 89 dzieci w Sudanie. Zostaną zmuszone do walki
Bojówkarze porwali 89 dzieci w Sudanie. Zostaną zmuszone do walki Fot. 123rf.com/S. D'Cruz
Uzbrojona grupa ludzi wtargnęła do jednej ze szkół w Sudanie Południowym i porwała 89 dzieci. Zdaniem ONZ-u dzieci zostaną wcielone od oddziałów bojówki i będę musiały walczyć. Najmłodsi chłopcy mieli po 12 lat.

Do porwania doszło w okolicy Malakal, miasta na północy kraju, w którym tysiące ludzi znalazło schronienie po miesiącach dramatycznego konfliktu. Porywacze przeszukiwali dom po domu, jednak najwięcej dzieci zostało siłą wyciągniętych z trwającego w miejscowej szkole egzaminu.

Jonathan Veith, przedstawiciel UNICEF-u w Południowym Sudanie, komentując tragedię podkreślił, że porywanie i zmuszanie dzieci do walki niszczy rodziny i całą społeczność Sudanu. Dzieci są zmuszane do niewyobrażalnych zbrodni, tracą szansę na wykształcenie i normalne życie.

Wojna domowa w Sudanie Południowym trwa od grudnia 2013 roku, kiedy to przeciwnicy i zwolennicy prezydenta Salvy Kirra chwycili za broń. Z powodu konfliktu najbardziej cierpi oczywiście ludność cywilna i właśnie dzieci, które regularnie są porywane i zmuszane do walki.


Źródło: cnn.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE