Lena i Jakub – to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2014 r.

Lena i Jakub to najczęściej nadawane dzieciom imiona w 2014 r.
Lena i Jakub to najczęściej nadawane dzieciom imiona w 2014 r. Fot. 123 RF Zdjęcie Seryjne
MSW opublikowało właśnie listę najpopularniejszych imion w 2014 r. W pierwszej piątce imion nadawanych w ubiegłym roku nie było większych zmian. Dziewczynkom często dawano na imię Lena, Zuzanna, Julia, Maja i Zofia. Natomiast chłopcom – Jakub, Kacper, Antoni, Filip i Jan.

Imię Lena w 2014 r. najczęściej wybierali rodzice z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.

Imię Zuzanna było zaś najpopularniejszym imieniem nadawanym w ubiegłym roku na terenie województw: lubelskiego, małopolskiego i pomorskiego.

Natomiast na Dolnym Śląsku i w Zachodniopomorskiem rodzice najczęściej nadawali imię Hanna.


W przypadku imion dla chłopców Jakub to najczęściej nadawane imię w 2014 r. w większości województw. Wyjątkiem jest województwo mazowieckie, gdzie zarejestrowano najwięcej Janów.

Z kolei najrzadziej dzieciom dawano na imię Aldona, Bogusława, Grażyna, Mirosława, Stanisława, Herbert, Jurand, Lubomir, Roland i Wawrzyniec.

Czy ta lista zmieni się w przyszłym roku? To niewykluczone, bo od tego roku można będzie nadawać dzieciom imiona obce oraz brzmiące nietypowo. Nadal nie będzie można nazywać dziecka w sposób ośmieszający go.

Źródło: MSW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE