Zobacz poczynania matek i ojców, którzy walczą o tytuł najgorszych rodziców świata!

Fot. Screen z serwisu / http://goo.gl/bdxyA2
Nieraz się myśli, że jest się najgorszym rodzicem na świecie. Głowa do góry. W MamaDu przedstawiamy poczet matek i ojców, którzy są na pewno gorsi + zbiór zasad, którymi się kierują. UWAGA! Lista nie jest zamknięta - jeśli macie własne propozycje, przysyłajcie na kontakt@mamadu.pl - artykuł w internecie zawsze można uzupełnić.

1. Mój telefon is my castle
Nie pozwól, aby dziecko przeszkodziło ci w rozmowie telefonicznej. Nigdy. Pamiętaj - twoja rozmowa jest ważniejsza, bo może się skończyć. A dziecko nie kończy się nigdy.
2.Moja dieta, to problem dziecka
Należy jeść tłusto i niezdrowo, bo dzięki temu w razie potrzeby można wywrzeć nacisk na dziecko.
3. Jak najwięcej głupich fotek
Głupie zdjęcia z dzieckiem są takie słodkie. Potraktuj to jako konkurs i rób ich jak najwięcej - za każde zdobywasz punkt. Podziel się zdjęciami z przyjaciółmi za pomocą portali społecznościowych.
4. Życie ma być brutalne
Życie jest brutalne i nie ma sensu ukrywać tego przed dziećmi. Dzięki temu unikną późniejszych rozczarowań. Czym wcześniej się przyzwyczają, tym łatwiej im będzie później życiu.
5. Foteliki to mit
Foteliki w samochodzie to mit i wymysł lobby fotelikowego. Kiedyś ludzie nie mieli i żyją (oprócz oczywiście tych, którym się to nie udało)
6. Dziecko nic nie zmienia
Pojawienie się dziecka nie oznacza, że należy ograniczać dotychczasowe przyzwyczajenia. Dziecko świetnie czuje się wieczorem w barze, bo przyzwyczaja się spać w hałasie.
7. Testuj na dziecku
Sprzęty domowe należy najpierw przetestować na dziecku. Dzięki temu upewnimy się, że działają, a jeśli nie to będzie je można oddać na gwarancji.
8. Nigdy nie przerywaj gry
Nigdy, ale to przenigdy nie należy przerywać gry na konsoli z powodu dziecka.
9. Trzeba zmuszać
Jeśli dziecko czegoś nie chce, trzeba je zmusić - musi wiedzieć, kto tu rządzi.
10. Na dworze ma być spokój
Dziecko podczas zabawy dworze może zrobić sobie krzywdę. Mocno skomplikuje to twoje życie, niepotrzebnie zabierze czas i nerwy. Dlatego jeśli już dziecko musi wyjść, należy maksymalnie ograniczać jego ruchy.


Od autora
W sumie jak się zastanowić, to najbardziej niezwykłe w tym wszystkim wcale nie jest to, że sytuacje ze zdjęć się wydarzyły. Chyba dużo gorzej o rodzicach z listy świadczy to, że zdjęciowymi wspomnieniami zechcieli się podzielić w internecie, najwidoczniej nie widząc w nich nic złego. Czekamy na Wasze propozycje - oczywiście nie własne, ale znalezione w internecie :)

PS. Podczas pisania artykuły korzystałem ze stron www.badparenting.org/ oraz mybadparent.com/.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE