Porodówka wstrzymuje przyjęcia. Większość położnych na zwolnieniach lekarskich

Około 70 proc. położnych pracujących na porodówce w Lubinie, wzięło zwolnienia lekarskie.
Około 70 proc. położnych pracujących na porodówce w Lubinie, wzięło zwolnienia lekarskie. Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta
Oddział położniczy szpitala w Lubinie na Dolnym Śląsku wstrzymał przyjęcia na porodówkę, a rodzące odsyłane są do innych szpitali. Problem w tym, że w placówce brakuje położnych – 25 pracownic oddziału przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

Problemy z kadrą zaczęły się już w sylwestrowy wieczór, kiedy pierwsze pracownice zaczęły przynosić zwolnienia. Na początku tygodnia kolejnych 15 położnych przedstawiło L4. Najdłuższe ze zwolnień mają potrwać do 12 stycznia. To oznacza, że na kilka dni z 35-osobowej obsady na oddziale pozostało tylko 10 pracujących położnych.

Niektóre pacjentki, które zostały już wcześniej przyjęte do szpitala, zostały przewiezione do innych placówek. Dla tych, które zostały, wynajmuje się pracowników z firm zewnętrznych. Nowe pacjentki nie są przyjmowane.

Czy zwolnienia to skutek protestu pracowników szpitala to rzeczywiście choroba, czy wyraz protestu? Dyrekcja szpitala tego nie komentuje. Poproszono jednak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, by ten skontrolował czy nie są to zwolnienia wystawione „na lewo.”

Źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE