Piękne mamy niepełnosprawnych dzieci. Wszystko w nowym kalendarzu

Mimo życiowych przeciwności można być szczęśliwym człowiekiem – udowadniają mamy niewidzących dzieci. I robią piękny kalendarz.
Mimo życiowych przeciwności można być szczęśliwym człowiekiem – udowadniają mamy niewidzących dzieci. I robią piękny kalendarz. Fot. screen Facebook / http://on.fb.me/1wgygDu
12 silnych i pięknych mam niepełnosprawnych dzieci zostało sfotografowanych w kalendarzu na przyszły rok. Każda z kart tego kalendarza to inna historia o tym, że mimo życiowych trudności, można być szczęśliwym.

Projekt kalendarza zainicjowała Olga Kostrzewska-Cichoń, mama Kaliny - jednej z podopiecznych chorzowskiej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym. Dlaczego podjęła się tej pracy? Bo po prostu chciała zrobić coś dla innych mam.

Do swojego pomysłu przekonała jeszcze 12 innych kobiet, tak jak ona, opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi. Sesję zdjęciową zorganizowano w hotelu oraz gabinecie masażu.

Każda z mam trzyma kartkę, na której napisała swoje motto i swój sposób ma walkę z przeciwnościami losu.

"Byle do przodu, mimo wszystko",„Każdy ma swój Everest. Jestem silna, dam radę zdobędę szczyt” lub „Nie szukam lepszego świata. Mój jest przepiękny” - to tylko niektóre z sentencji, które widnieją na kartkach trzymanych przez bohaterki kalendarza.

Kalendarz można kupić w siedzibie RFPN w Chorzowie oraz poprzez stronę organizacji. Dochód z jego sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci niedowidzących i niewidomych.

Źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE