Aktywny weekend. Od warsztatów fotografowania dla dzieci po wegańskie przysmaki na Święta

Warsztaty fotograficzne dla dzieci to jedna z propozycji tego weekendu
Warsztaty fotograficzne dla dzieci to jedna z propozycji tego weekendu fot. mat. prasowe
Warsztaty robienia zdjęć, zajęcia polegające na wspólnym przygotowywaniu grudniowych lizaków, spotkania poświęcone Bożemu Narodzeniu w różnych częściach świata i zaproszenie na wegańską odsłonę Świąt - to tylko niektóre propozycje na przedświąteczny weekend. Oto alternatywa dla dzieci i rodziców między wizytą w sklepie a ubieraniem choinki.

Akademia Fotografii zaprasza dzieci
Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla dzieci odbędą się w sobotę i niedzielę. Zaproszone są na nie dzieci w wieku 5-12 lat. Na uczestników czeka bożonarodzeniowa podróż dookoła świata, której zwieńczeniem będzie sesja fotograficzna oraz własnoręcznie wykonana kartka świąteczna ze zdjęciem uczestnika w roli głównej.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Akademii Fotografii w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, 17 piętro, wejście od ulicy Marszałkowskiej). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie: www.warsztaty.mustache.pl

Święta na Wyspie Dzieci w Poznaniu
W Concordia Design przy Zwierzynieckiej w Poznaniu w niedzielę o 13.00 rozpocznie się spotkanie pod hasłem Święta na Wyspie Dzieci. Jego organizatorzy zapewniają, że jest to miejsce zaprojektowane po to, żeby rozwijać kreatywność najmłodszych.
Motywem przewodnim spotkania będą oczywiście Święta Bożego Narodzenia. Dzieci poznają wyjątkowe zwyczaje Mieszkańców Wyspy, dowiedzą się, co jedzą, czy dostają prezenty i czy śpiewają kolędy. Nie zabraknie też zadań praktycznych takich jak pakowanie świątecznych niespodzianek.


Prezenty mogą być pyszne... we Wrocławiu
W sobotę, 20 grudnia jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Akademia Młodego Kucharza zaprosi dzieci z Wrocławia na świąteczne warsztaty gotowania. Tym razem każdy z młodych uczestników zajęć dowie się, jak samodzielnie przygotować „smakowite prezenty”, czyli pyszne świąteczne lizaki.

Każdy z tych słodkich specjałów może być inny: będą lizaki z orzeszkami, wiórkami kokosowymi i z czekoladą, a także o różnych kształtach na przykład bałwanów czy reniferów.

Wszystko odbędzie się przy Inżynierskiej 49 we Wrocławiu. Początek w sobotę o 11:30. Akademia Młodego Kucharza to wyjątkowa szkoła gotowania dla dzieci od 3 lat i młodzieży do 19 lat. Dzieci tworzą tamwłasne potrawy oraz poznają nowe smaki i zapachy. Mali Szefowie Kuchni działają w ostatnich tygodniach w różnych miejscach.

Wege Święta dla dzieci i rodziców
W niedzielę, 21 grudnia w stołecznej klubokawiarni Znajomi Znajomych będzie można sprawdzić, jak smakują Święta w wydaniu wegańskim. Na miejscu każdy będzie mógł sięgnąć po wyszukane wegetariańskie oraz wegańskie dania oraz dowiedzieć się, jak zrobić zdrowe zakupy na świąteczny stół. Na stołach pojawią się ekologiczne warzywa, świeży hummus, pyszne wegańskie ciasta świąteczne a nawet wegańskie, bezglutenowe pierogi.
Pojawi się też coś słodkiego dla dzieci: wegetariańskie oraz wegańskie ciasta oraz konfitury. W niedzielę o 16.00 na miejscu odbędą się warsztaty pod hasłem Wegańskie Święta z Alicja w krainie warzyw. Na wszystkie wydarzenia w ramach Wege Świąt obowiązują zapisy.

Kulinarnie także w Krakowie. Przysmaki z Ekwadoru
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę między 13.00 a 16.00 na barce Aquarius przy nadwiślańskich bulwarach (Bulwar Czerwieński) dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych "Słodkie ozdoby na choinkę". Przygotowywane będą przede wszystkim pierniki i kruche ciasteczka do zjedzenia w czasie Świąt. Na miejscu odbędą się tez warsztaty dla dorosłych na temat przysmaków świątecznych z Ameryki Południowej.

Gościem specjalnym będzie Marcel Lopez, szef kuchni z Ekwadoru, który opowie o tym, jak kulinarnie wygląda Boże Narodzenie w Ameryce Południowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE