Talibowie zaatakowali szkołę. Zginęło ponad stu uczniów

W wyniku ataku talibów na szkołę w Peszewarze zginęło 141 osób w tym 132 dzieci.
W wyniku ataku talibów na szkołę w Peszewarze zginęło 141 osób w tym 132 dzieci. fot. screen Twitter / http://bit.ly/1IYeRRV
To najkrwawszy atak w historii Pakistanu. Ponad 141 osób, w tym 132 dzieci zginęło podczas ataku talibów na szkołę w północno – zachodnim Pakistanie. Jest także co najmniej 113 rannych. W kompleksie szkolnym w Peszawarze doszło do wymiany ognia między napastnikami a interweniującymi żołnierzami.

Rano grupa terrorystów przebranych w mundury wojskowe wtargnęło do prowadzonej przez armię szkoły. Jeden z nich zdetonował ładunek wybuchowy, który miał przy sobie, a pozostali rozbiegli się po klasach i zaczęli strzelać do dzieci i pracowników. W momencie ataku w budynku przebywało ok. 500 uczniów i nauczycieli.

Jak podają miejscowe źródła, bardzo szybko szkoła została otoczona
przez żołnierzy pakistańskich sił specjalnych, którzy zaatakowali budynki. Walki trwały dziewięć godzin. Część dzieci udało się wyprowadzić. Inni zginęli na miejscu.

Lekarka ze szpitala w Peszawarza poinformowała reporterów stacji BBC, że część z zabitych dzieci zginęło od ran postrzałowych w głowę i klatkę piersiową, a inne padły ofiarą zamachowca samobójcy, który wysadził się na dziedzińcu.

Wszyscy zamachowcy zginęli.

Źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE